Zuckerberg stracił 29 mld dolarów w jeden dzień. Facebook zanotował stratę na poziomie 26 proc.

Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg w czwartek stracił 29 mld dolarów, a firma będąca właścicielem tej platformy społecznościowej, czyli Meta Platforms, odnotowała w ciągu jednego dnia stratę na poziomie 26 proc., czyli ponad 200 mld dol. - poinformowała w piątek agencja Reutera

Zuckerberg stracił 29 mld dolarów w jeden dzień. Facebook zanotował stratę na poziomie 26 proc.

Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg w czwartek stracił 29 mld dolarów, a firma będąca właścicielem tej platformy społecznościowej, czyli Meta Platforms, odnotowała w ciągu jednego dnia stratę na poziomie 26 proc., czyli ponad 200 mld dol. – poinformowała w piątek agencja Reutera

Była to największa w historii firmy, a także wśród amerykańskich przedsiębiorstw strata w ciągu jednej doby – zauważyło to samo źródło.

Jak podaje magazyn „Forbes”, czwartkowe uderzenie sprowadziło wartość netto majątku Zuckerberga do 85 miliardów dol. Amerykański dwutygodnik wskazuje, że wraz z utratą 29 miliardów dol. szef słynnej sieci społecznościowej znajduje się obecnie na 12. miejscu najbogatszych ludzi na świecie.

W środę wieczorem firma Meta przedstawiła raport w którym przekazano, że średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników Facebooka w ostatnim kwartale 2021 r. spadła po raz pierwszy w 18-letniej historii serwisu.

Zuckerberg posiada obecnie około 12,8 proc. udziałów w firmie Meta.

Leave a Reply