Zmiany w ustawie o broni i amunicji. Posiadacze pozwolenia na broń będą musieli przechodzić badania co pięć lat

Wszyscy posiadacze broni będą musieli się co pięć lat drobiazgowo przebadać - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

Zmiany w ustawie o broni i amunicji. Posiadacze pozwolenia na broń będą musieli przechodzić badania co pięć lat

Wszyscy posiadacze broni będą musieli się co pięć lat drobiazgowo przebadać – pisze w piątek “Rzeczpospolita”.

Jak podaje gazeta, MSWiA planuje zmiany w ustawie o broni i amunicji. – Wymaga tego od nas unijna dyrektywa – uzasadnia resort.

“To nieprawda” – twierdzą miłośnicy broni i uważają, że poprzez zmiany rząd zamierza jeszcze bardziej utrudnić Polakom dostęp do broni palnej – czytamy.

Z zapowiedzi wynika, że mają być gotowe w II kwartale 2021 r. – podaje “Rz”

Dodaje, że projekt przewiduje m.in. okresowy przegląd wydanych pozwoleń na broń w celu stwierdzenia dalszego spełniania określonych warunków przez ich posiadaczy oraz rozszerzenie obowiązku przedstawienia raz na pięć lat właściwym organom orzeczeń lekarskich i psychologicznych na wszystkich posiadaczy pozwolenia na broń.

USA: Broń palna w Teksasie będzie jeszcze łatwiej dostępna

Dziennik przypomina, że dziś obowiązek ten dotyczy jedynie osób posiadających pozwolenie na broń dla celów: ochrony osobistej, ochrony osób i mienia oraz łowieckich. Zakłada się też wprowadzenie odwołania do wynikającego z dyrektywy podziału broni i amunicji na kategorie A, B i C, gdzie kategoria A to broń szczególnie niebezpieczna.

W odniesieniu do najniebezpieczniejszych rodzajów broni palnej przewiduje się przyjęcie przepisów ograniczających jej posiadanie i nabywanie – czytamy.

Leave a Reply