Złota Piłka dla Messiego. Lewandowski na drugim miejscu

Lionel Messi, Robert Lewandowski i Jorginho - to czołowa trójka tegorocznego plebiscytu francuskiego magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza świata.

Złota Piłka dla Messiego. Lewandowski na drugim miejscu

Lionel Messi, Robert Lewandowski i Jorginho – to czołowa trójka tegorocznego plebiscytu francuskiego magazynu “France Football” na najlepszego piłkarza świata.

Argentyńczyk został laureatem Złotej Piłki po raz siódmy, drugie miejsce Lewandowskiego jest najwyższym w historii polskiego futbolu. Jorginho w tym roku z Chelsea Londyn zwyciężył w Lidze Mistrzów, a z reprezentacją Włoch w mistrzostwach Europy.

Messi o 33 punkty wyprzedził Roberta Lewandowskiego w plebiscycie magazynu “France Football” na najlepszego piłkarza świata 2021 roku. Argentyńczyk, który po Złotą Piłkę sięgnął już po raz siódmy, zebrał 613 punktów, a Polak – 580.

Trzeci z dorobkiem 460 pkt był Jorginho, który w tym roku z Chelsea Londyn zwyciężył w Lidze Mistrzów, a z reprezentacją Włoch w mistrzostwach Europy.

Wyniki organizowanego od 1956 roku plebiscytu opierają się na głosowaniu 185 jurorów, przedstawicieli mediów z całego świata. Każdy spośród 30 wstępnie nominowanych wybiera pięciu najlepszych, przyznając kolejno sześć, cztery, trzy, dwa i jeden punkt.

Messi upomniał się o nagrodę dla Lewandowskiego

Hiszpańskie media komentujące paryską galę nagrody “France Football” dla najlepszego piłkarza świata, którą za 2021 r. zdobył Lionel Messi, wskazały, że Argentyńczyk w swoim wystąpieniu w paryskim Teatrze Chatelet upomniał się o nagrodę dla Roberta Lewandowskiego za rok 2020.

“Messi poprosił, aby dali Złotą Piłkę Lewandowskiemu” – napisał w jednym z pierwszych komentarzy z poniedziałkowej uroczystości portal sportowego dziennika “AS”.

Z kolei “Marca” wskazała, że aby pocieszyć Roberta Lewandowskiego przyznano mu nagrodę w nowej kategorii – najlepszego strzelca. Zarówno “Marca”, jak i “AS” wskazują, że Polak otrzymał to wyróżnienie zasłużenie.

W ocenie rozgłośni Cadena Ser szczególną satysfakcję z paryskiej gali może mieć prezes FC Barcelona Joan Laporta, w związku ze zdobyciem przez graczy katalońskiego klubu trofeum dla najlepszej piłkarki świata oraz najlepszego młodego gracza do lat 21.

Madryckie radio przypomina, że do lipca Laporta miał w szeregach swojego klubu również Lionela Messiego.

Hiszpańscy dziennikarze cieszą się szczególnie z sukcesu pomocnika reprezentacji ich kraju oraz FC Barcelony Pedriego, który zdobył Trofeum Kopy.

“Wśród młodych zawodników nie ma innego na świecie takiego jak Pedri, który dziś mógłby znaleźć się wśród tak renomowanych graczy jak Robert Lewandowski czy Lionel Messi” – ocenili komentatorzy rozgłośni Cadena Ser.

Czołowa stacja radiowa Hiszpanii zaznaczyła, że tegoroczna uroczystość wręczenia piłkarskich nagród FIFA jest historyczna dla futbolu tego kraju z powodu wygrania rywalizacji w kategorii najlepszej zawodniczki przez Alexię Putellas. Przypomina, że “w historycznej dla FC Barcelona gali Złotej Piłki” najlepszą piłkarką uznano reprezentantkę “Dumy Katalonii” oraz kadry narodowej Hiszpanii.

Leave a Reply