Zełenski: zniszczenie naszych obrońców w Mariupolu będzie końcem negocjacji z Rosją

Zniszczenie ukraińskich obrońców w Mariupolu będzie końcem negocjacji z Rosją, "postawieniem kropki" - uważa prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, cytowany w sobotę przez portal Ukrainska Prawda.

Fot. Fot. Wołodymyr Zełenski/ Instagram
Fot. Fot. Wołodymyr Zełenski/ Instagram

Zniszczenie ukraińskich obrońców w Mariupolu będzie końcem negocjacji z Rosją, „postawieniem kropki” – uważa prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, cytowany w sobotę przez portal Ukrainska Prawda.

„Mariupol może być jak dziesięć Borodzianek i chcę powiedzieć, że zniszczenie naszych wojskowych, naszych chłopców postawi kropkę we wszystkich negocjacjach” – stwierdził Zełenski, komentując przebieg rozmów z Rosją, które, jak podkreśla Ukrainska Prawda, znalazły się w ślepym zaułku po odkryciu ofiar rosyjskiej agresji w Buczy i Borodziance.

„Ślepa uliczka – dlatego że nie handlujemy terytorium i naszymi ludźmi. I im więcej będzie Borodzianek, tym będzie trudniej” – dodał szef państwa.

Prezydent poinformował, że trwają rozmowy w sprawie tego, by pomóc ukraińskim obrońcom w Mariupolu, ale Rosjanie żądają, by się poddali.

Zełenski przekazał też w wywiadzie dla ukraińskich mediów, że gotowość zostania gwarantem bezpieczeństwa Ukrainy demonstrują Wielka Brytania, USA, Polska i Turcja, ale – jak dodał – nie ma ostatecznej odpowiedzi od żadnego z tych krajów. Wyraził przypuszczenie, że taką gotowość wyrazi też oddzielnie Unia Europejska.

1 KOMENTARZ

  1. Dotychczasowe wojy swiatowe nie na8uczyly swiata NIC! Znow swiat w imie chciwosci kolaboruje z totalitarnymi panstwami gdzie lamane sa podstawowe prawa czlowieka do zycia do wolnosci!
    Przenoszenie produkcji do krajow totalitarnych takich jak rosja, chiny i tym podobne kraje to tuczenie kolejnych hitlerow, pozniej za pieniadze tam utopione te kraje z krajami co tam produkowaly zrobia to samo co ruscy robia teraz z Ukraina! Co tylko mozliwe to kupowac polskie.Nawet jak drozsze, a pozniej okazuje sie ze drozsze polskie jest w rzeczywistosci tansze od chinskiego badziewia, bo posluzy dluzej.

Leave a Reply