Zełenski: sankcje wobec Rosji muszą być współmierne do ciężaru popełnionych zbrodni

Sankcje wobec Federacji Rosyjskiej muszą być współmierne do wagi zbrodni wojennych popełnionych przez wojska rosyjskie na Ukrainie - oświadczył prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim regularnym wystąpieniu na Facebooku - poinformowała agencja prasowa Ukrinform.

Prezydent Zełenski. Fot. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES PAP/EPA
Prezydent Zełenski. Fot. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES PAP/EPA

Sankcje wobec Federacji Rosyjskiej muszą być współmierne do wagi zbrodni wojennych popełnionych przez wojska rosyjskie na Ukrainie – oświadczył prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim regularnym wystąpieniu na Facebooku – poinformowała agencja prasowa Ukrinform.

„Przygotowujemy nowy pakiet potężnych sankcji przeciwko Rosji za wszystko, co zrobiła naszym obywatelom.” – oświadczył prezydent Ukrainy i dodał – „Teraz jest decydujący moment, zwłaszcza dla przywódców państw zachodnich.”

Zełenski ostrzegł, że los polityczny niektórych przywódców zmieni się, jeśli nie będzie odpowiedniej reakcji na zbrodnie na Ukrainie.

„Moja rada dla wszystkich: poczujcie, że ten moment jest naprawdę kluczowy” – stwierdził Zelensky.

„Rosja dyskredytuje ONZ”

„Uczestnicząc w instytucjach międzynarodowych, Rosja stara się blokować wszystko, co konstruktywne, rozpowszechniać kłamstwa i usprawiedliwiać zło, które czyni”  – powiedział prezydent Ukrainy.

„Rada Bezpieczeństwa ONZ istnieje, a bezpieczeństwo na świecie nie. Dla nikogo. To zdecydowanie oznacza, że Organizacja Narodów Zjednoczonych nie jest w stanie wypełniać funkcji, do których została stworzona. Winę za to ponosi tylko jedno państwo – Rosja, która dyskredytuje ONZ i wszystkie inne instytucje międzynarodowe, w których nadal uczestniczy” – oświadczył Zełenski.

Leave a Reply