Zełenski potwierdza: Zaprosiłem papieża na Ukrainę

Wołodymyr Zełenski potwierdził, że zaprosił papieża Franciszka do złożenia wizyty na Ukrainie. "Wierzę, że uda nam się zorganizować tę ważną wizytę" - powiedział ukraiński prezydent w opublikowanym w nocy z wtorku na środę nagraniu wideo.

Zełenski potwierdza: Zaprosiłem papieża na Ukrainę

Wołodymyr Zełenski potwierdził, że zaprosił papieża Franciszka do złożenia wizyty na Ukrainie. „Wierzę, że uda nam się zorganizować tę ważną wizytę” – powiedział ukraiński prezydent w opublikowanym w nocy z wtorku na środę nagraniu wideo.

„Rano (we wtorek) rozmawiałem z Jego Świątobliwością Papieżem Franciszkiem o poszukiwaniu pokoju dla Ukrainy, dla naszego państwa, o okrucieństwach okupanta, o korytarzach humanitarnych dla oblężonych miast” – oświadczył ukraiński przywódca w swoim wystąpieniu.

Podczas tej rozmowy Zełenski zaprosił papieża na Ukrainę. „Wierzę, że uda nam się zorganizować tę ważną wizytę, która z pewnością wesprze każdego z nas, każdego z Ukraińców” – dodał prezydent.

Jak poinformował wcześniej ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz, Wołodymyr Zełenski powiedział papieżowi przez telefon, że jest on „najbardziej oczekiwanym gościem” w jego kraju.

Watykański sekretarz stanu, kardynał Pietro Parolin przekazał, że nie potrafi powiedzieć, czy papież Franciszek wybierze się na Ukrainę.

Leave a Reply