Żebrząca na ulicy matka pięciorga dzieci wygrała ponad milion euro na loterii

Matka pięciorga dzieci, żebrząca na ulicach Alicante w Hiszpanii, niespodziewanie wygrała w loterii, zdobywając w niej blisko 1,3 mln euro. “Dotychczas nie wiedziałam, co to łzy szczęścia” - powiedziała Hiszpanka po odebraniu nagrody.

Loteria, Fot. PAP/EPA/CAROLINE BLUMBERG
Loteria, Fot. PAP/EPA/CAROLINE BLUMBERG

Matka pięciorga dzieci, żebrząca na ulicach Alicante w Hiszpanii, niespodziewanie wygrała w loterii, zdobywając w niej blisko 1,3 mln euro. “Dotychczas nie wiedziałam, co to łzy szczęścia” – powiedziała Hiszpanka po odebraniu nagrody.

Jak napisał dziennik “El Pais”, kobieta o imieniu Mercedes wielokrotnie prosiła na ulicy przechodniów o środki na zakup żywności i od dłuższego czasu borykała się z problemami finansowymi.

Według sąsiadów żebraniem na ulicy zajmował się dotychczas również jej mąż, a małżeństwo często otrzymywało materialne wsparcie od innych osób z dzielnicy La Florida w Alicante na południowym wschodzie kraju.

Z ustaleń “El Pais” wynika, że Mercedes nie tylko regularnie żebrała pod sklepami w Alicante, ale też systematycznie brała udział w loteriach.

Leave a Reply