Zderzenie autobusu z busem w woj. lubuskim. Jedna osoba nie żyje, kilkadziesiąt jest rannych

Na drodze krajowej nr 32, na rogatkach Zielonej Góry doszło w poniedziałek do zderzenia autobusu z busem transportu medycznego. W wypadku zginął kierowca busa. Wiele innych osób jest poszkodowanych - poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zderzenie autobusu z busem w woj. lubuskim. Jedna osoba nie żyje, kilkadziesiąt jest rannych

Na drodze krajowej nr 32, na rogatkach Zielonej Góry doszło w poniedziałek do zderzenia autobusu z busem transportu medycznego. W wypadku zginął kierowca busa. Wiele innych osób jest poszkodowanych – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Autobusem podróżowały 52 osoby. Kierowca busa zginął, natomiast kierowca autobusu ze złamaniami nóg został zabrany do szpitala.

„Ratownicy udzielają pomocy medycznej pasażerom autobusu. Nie mamy informacji, by były to obrażenia zagrażające ich życiu” – powiedziała Stanisławska.

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godz. 16 na 57. kilometrze dk 32, na obrzeżach Zielonej Góry. Z nieustalonej przyczyny doszło tam do zderzenia autobusu PKS-u jadącego w kierunku Krosna Odrzańskiego z jadącym w przeciwnym kierunku busem transportu medycznego.

W związku z wypadkiem dk 32 może być zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu pracują służby ratunkowe i policjanci.

Leave a Reply