Zbigniew Ziobro: Unia Europejska sama sobie wyhodowała i wykarmiła imperialistyczne monstrum

Unia Europejska sama sobie wyhodowała i wykarmiła imperialistyczne monstrum, które stosuje metody stalinowskie – powiedział w wywiadzie dla piątkowego "Naszego Dziennika” minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Piotr Nowak
Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Piotr Nowak

Unia Europejska sama sobie wyhodowała i wykarmiła imperialistyczne monstrum, które stosuje metody stalinowskie – powiedział w wywiadzie dla piątkowego „Naszego Dziennika” minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

„Unia Europejska sama sobie wyhodowała i wykarmiła imperialistyczne monstrum, które stosuje metody stalinowskie, zabija nieprzychylnych dziennikarzy, neguje prawdy historyczne o zbrodniach ZSRS, napada na Gruzje i Ukrainę. Te mordy i najazdy przecież musiał zatwierdzać Putin. I mimo że wszyscy wiedzą, że to międzynarodowy bandyta, państwa Unii Europejskiej prowadziły z nim biznes” – ocenił Ziobro.

Ziobro: Unia znowu wprowadziła dziurawe sankcje i każdego dnia Putin dostaje od niej miliard euro

Według ministra „Unia znowu wprowadziła dziurawe sankcje i każdego dnia Putin dostaje od niej miliard euro, głównie za sprawą kontraktów niemieckich. Powtarzam – każdy dzień to jeden miliard więcej dla Putina. Ma więc za co prowadzić wojnę”.

Zdaniem Ziobry „nawet dowody świadczące o rosyjskich zbrodniach wobec dzieci na Ukrainie nie przeszkadzają Berlinowi po cichu wspierać Moskwy poprzez blokowanie dostaw ciężkiego uzbrojenia dla broniących się Ukraińców”. „Ci sami ludzie pouczają nas o wartościach i zarzucają nam łamanie demokracji. To przejaw polityki Berlina, która zakłada dominację Niemiec w Unii Europejskiej opartą na współpracy strategicznej z Rosją” – powiedział minister sprawiedliwości na łamach gazety.

Leave a Reply