Żaryn: Łukaszenka ponosi odpowiedzialność za szlak migracyjny i los migrantów

To prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka ponosi odpowiedzialność za szlak migracyjny i los migrantów - stwierdził w sobotę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Żaryn: Łukaszenka ponosi odpowiedzialność za szlak migracyjny i los migrantów

To prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka ponosi odpowiedzialność za szlak migracyjny i los migrantów – stwierdził w sobotę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

We wpisie na Twitterze Żaryn ocenił, że mieszkańcy zachodniej Białorusi są coraz mocniej zaniepokojeni obecnością obcych ludzi, których na Białoruś sprowadza Łukaszenka.

„Lokalne władze na spec. spotkaniu uspokajają: +migranci są pod naszą pełną kontrolą+. To Łukaszenka ponosi odpowiedzialność za szlak migracyjny i los migrantów” – napisał Żaryn.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 27,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 15,7 tys. w październiku.

Szefowie Straży Granicznej i Policji Federalnej Niemiec udadzą się na granicę z Białorusią

Leave a Reply