Zamieszki w Kazachstanie. Wojsko rozpoczęło operację “oczyszczania miasta z elementów wzniecających niepokoje”

Liczne oddziały żołnierzy, wspieranych przez kilkanaście transporterów opancerzonych, pojawiły się w czwartek rano na centralnym placu największego miasta Kazachstanu - Ałmaty, gdzie tysiące ludzi protestują przeciwko polityce rządu - informuje agencja Reutera powołując się na świadków.

Liczne oddziały żołnierzy, wspieranych przez kilkanaście transporterów opancerzonych, pojawiły się w czwartek rano na centralnym placu największego miasta Kazachstanu – Ałmaty, gdzie tysiące ludzi protestują przeciwko polityce rządu – informuje agencja Reutera powołując się na świadków.

Na placu słychać odgłosy wymiany ognia między żołnierzami i niezidentyfikowanymi uzbrojonymi osobami.

Według agencji TASS, powołującej się na miejscowe źródła, wojsko rozpoczęło operację “oczyszczania miasta z elementów wzniecających niepokoje”.

Policja w Ałmaty, największym mieście Kazachstanu, poinformowała w czwartek rano, że dziesiątki uczestników zamieszek zostały “wyeliminowane”, a ich tożsamość jest identyfikowana – podała agencja informacyjna Interfax.

Wcześniej agencje informowały, że liczne oddziały żołnierzy, wspieranych przez kilkanaście transporterów opancerzonych, pojawiły się w czwartek rano na centralnym placu największego miasta Kazachstanu – Ałmaty, gdzie tysiące ludzi protestują przeciwko polityce rządu.

Na placu słychać było odgłosy wymiany ognia między żołnierzami i niezidentyfikowanymi uzbrojonymi osobami.

Leave a Reply