Zambia: Dziennikarz na antenie poskarżył się, że nie otrzymuje pensji [VIDEO]

Dziennikarz telewizji KBN w Zambii Kalimina Kabinda powiedział podczas programu prowadzonego "na żywo", że on i jego koledzy z tej firmy nie są opłacani przez pracodawcę. "Większość dziennikarzy boi się o tym mówić" - napisał później na Facebooku.

Dziennikarz telewizji KBN w Zambii Kalimina Kabinda powiedział podczas programu prowadzonego „na żywo”, że on i jego koledzy z tej firmy nie są opłacani przez pracodawcę. „Większość dziennikarzy boi się o tym mówić” – napisał później na Facebooku.

Kabinda prowadził wiadomości w telewizji KBN w Zambii 19 czerwca i w pewnym momencie je przerwał, mówiąc: „Panie i panowie, my też jesteśmy ludźmi. Musimy zarabiać”. „Niestety, w KBN nie otrzymujemy zapłaty. Wszystkim innym też nie zapłacono” – oświadczył.

TVN nie wypłaca gaż aktorom? Prokuratura zbada sprawę

Kabinda później opublikował na Facebooku fragment jego audycji i napisał: „Tak, zrobiłem to w telewizji na żywo, tylko dlatego, że większość dziennikarzy boi się o tym mówić. Ale to nie oznacza, że dziennikarze nie powinni się wypowiadać”.

W oświadczeniu na stronie na Facebooku stacji jej dyrektor generalny Kennedy Mambwe skrytykował komentarze Kabindy, twierdząc, że dziennikarz był pod wpływem alkoholu w czasie programu. Nie odniósł się do zarzutów, że personel nie został opłacony.

„Jako KBN TV jesteśmy przerażeni pijackim zachowaniem, który funkcjonuje w mediach społecznościowych. Jeden z naszych dziennikarzy zrobił coś, czego nie powinien w czasie godzin pracy, gdy powinien być zajęty głównym serwisem informacyjnym” – oświadczył Mambwe.

Leave a Reply