UK: Wszedł w życie nowy zakaz używania noży, broni palnej i ofensywnej. Wielka Brytania nigdy wcześniej nie była tak rozbrojona!

Surowy zakaz dotyczący szerokiej gamy noży i broni palnej wszedł w życie w ramach działań rządu, mających na celu zwalczanie brutalnych przestępstw i poważnej przemocy. Czy rozbrajanie społeczeństwa - co przełoży się na mniejszą skuteczność w samoobronie - będzie dobrym rozwiązaniem? Czy przestępcy będą przestrzegać nowego prawa?

UK: Wszedł w życie nowy zakaz używania noży, broni palnej i ofensywnej. Wielka Brytania nigdy wcześniej nie była tak rozbrojona!

Surowy zakaz dotyczący szerokiej gamy noży i broni palnej wszedł w życie w ramach działań rządu, mających na celu zwalczanie brutalnych przestępstw i poważnej przemocy. Czy rozbrajanie społeczeństwa – co przełoży się na mniejszą skuteczność w samoobronie – będzie dobrym rozwiązaniem? Czy przestępcy będą przestrzegać nowego prawa?

Zakaz wprowadzony w Wielkiej Brytanii obejmuje posiadanie noży cyklonowych, noży spiralnych i karabinów „szybkostrzelnych”, czyli tych wszystkich narzędzi, które kojarzą się z poważną przemocą w społecznościach Zjednoczonego Królestwa.

Obowiązuje również nowa definicja prawna noży sprężynowych, zakazanych od 1959 roku, co oznacza, że ​​coraz więcej takich ostrzy jest zakazanych.

Londyn: Ponad 100 morderstw rocznie w mieście odkąd muzułmanin został burmistrzem

Cała broń zakazana jest do użytku publicznego przez Criminal Justice Act 1988, w tym nożne zombie lub shuriken, ale także gwiazdy śmierci i kastety. Co oznacza, że ​​ludzie nie będą mogli posiadać ich nawet w domu.

Każdy obywatel bezprawnie posiadający broń palną wymienioną na liście, będzie skazany na wyrok do 10 lat więzienia, a osoby posiadające jedną z pozostałych broni z ostrzem na 6 miesięcy pozbawienia wolności lub karę grzywny, lub obie te rzeczy.

Sekretarz Priti Patel powiedziała – W naszym społeczeństwie nie ma miejsca na brutalne zbrodnie i przestępstwa z użyciem noża, czy broni palnej. Wiele już zostało odebranych żyć, a zakaz ten pomoże ratować kolejne poprzez ograniczanie dostępu ich użycia na ulicy.

Ludzkie cierpienie i krzywda z powodu straty osoby bliskiej w wyniku brutalnych przestępstw są niedopuszczalne, dlatego rząd nie cofnie się przed niczym, aby nadać odpowiednie prawa policji do walki z przestępczością – dodała.

Priti Patel powiedziała też, że “od dziś każdy, kto bezprawnie posiada jedną z tych śmiercionośnych broni, stanie przed pełnym obliczem prawa brytyjskiego”.

Zastępca Krajowej Rady Szefów Policji do spraw przestępczości z użyciem noża Graham McNulty, powiedział – Szkody wyrządzone rodzinom i społecznościom w wyniku tragicznej utraty życia związanej z przestępczością i użyciem noża są druzgocące i dlatego skupienie się na tym problemie pozostaje najwyższym priorytetem policji.

UK: Dwóch 14-latków winnych zabójstwa 13-latka po kłótni w internecie [VIDEO]

Z zadowoleniem przyjmujemy wprowadzone zmiany w przepisach nad ustawą o broni ofensywnej. Środki te pomogą funkcjonariuszom przejmować bardziej niebezpieczną broń, radzić sobie z tymi, którzy zamierzają jej użyć do wyrządzania krzywdy i cierpienia, a przede wszystkim utrudnią młodym ludziom zdobycie noży i innych niebezpiecznych przedmiotów – dodał.

Postanowienia zawarte są w rządowej ustawie o broni ofensywnej, która otrzymała zgodę królewską w maju 2019 roku.

Od grudnia 2020 r. do marca 2021 r. rząd prowadził program umożliwiający członkom społeczeństwa przekazywanie policji wszelkich przedmiotów objętych nowym zakazem i dochodzenie odszkodowania od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

W tym okresie zwrócono 14 965 noży i broni ofensywnej, 1133 sztuk broni „szybkostrzelnej” (zgodnie z definicją zawartą w ustawie o broni ofensywnej) oraz ponad 32 000 przedmiotów wyposażenia pomocniczego, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych otrzymało i rozpatrzyło 829 wniosków o odszkodowanie.

Rząd przypomina też społeczeństwu o nadchodzących zmianach w prawie dotyczącym zabytkowej broni palnej.

Przepisy dotyczące zabytkowej broni palnej z 2021 r., wprowadzone w marcu tego roku, po raz pierwszy wprowadzają prawną definicję „zabytkowej broni palnej”, aby zapobiec wykorzystywaniu przez przestępców niejasności prawa w celu zdobycia takiej broni w celu użycia jej w przestępstwie.

Posiadacze broni palnej, która w wyniku przepisów z 2021 r. przestała spełniać definicję broni zabytkowej, mają czas do 22 września br. wystąpić do policji o zaświadczenie o broni palnej, które uprawnia ich do legalnego posiadania tej broni. Alternatywnie mogą oddać, sprzedać lub w inny sposób pozbyć się broni palnej przed 22 września.

Czy rozbrajanie społeczeństwa, co przełoży się na mniejszą skuteczność w samoobronie, będzie dobrym rozwiązaniem? Czy przestępcy będą przestrzegać nowego prawa?

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com? 
Pomóż nam dotrzeć do innych:
Skomentuj / Udostępnij
Polub / Subskrybuj
Dziękujemy

Leave a Reply