Wykluczony z PO poseł Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej – PSL

Wykluczony niedawno z PO poseł Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej - PSL. Cieszymy się, że Ireneusz Raś podjął decyzję o tym, aby wspólnie z nami budować centroprawicowy projekt, który ma szansę odbierać głosy PiS - podkreśla rzecznik PSL Miłosz Motyka.

Wykluczony z PO poseł Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej - PSL

Wykluczony niedawno z PO poseł Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej – PSL. Cieszymy się, że Ireneusz Raś podjął decyzję o tym, aby wspólnie z nami budować centroprawicowy projekt, który ma szansę odbierać głosy PiS – podkreśla rzecznik PSL Miłosz Motyka.

Nazwisko Ireneusza Rasia można na stronie sejmowej znaleźć wśród posłów klubu KP-PSL.

Informację o jego przystąpieniu do tego gremium potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik PSL Miłosz Motyka. „Klub parlamentarny Koalicja Polska się poszerzył. My od początku mówiliśmy, że chcemy budować racjonalne centrum, też chadecką odpowiedź na oczekiwania Polaków i cieszymy się, że Ireneusz Raś podjął decyzję o tym, aby wspólnie z nami budować ten centrowy, centroprawicowy projekt, który ma szansę odbierać głosy PiS” – powiedział Motyka.

Zarząd Krajowy PO wykluczył z partii Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego

Według rzecznika ludowców, Raś wstąpił tylko do klubu, nie do partii. „Klub Parlamentarny Koalicja Polska to jest kilka środowisk – to jest i Unia Europejskich Demokratów, którą reprezentuje chociażby pan poseł Jacek Protasiewicz i wicemarszałek Senatu Michał Kamiński; to są posłowie niezależni, ale są to też posłowie związani z Markiem Biernackim, byli posłowie PO. Teraz jest też Ireneusz Raś” – zaznaczył Motyka.

Ireneusz Raś, podobnie jak Paweł Zalewski zostali przez Zarząd Krajowy PO wykluczeni z partii 14 maja za „działanie na szkodę” Platformy, które – jak powiedział rzecznik PO Jan Grabiec – miało polegać na „wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych”. Obaj posłowie złożyli odwołania do Krajowego Sądu Koleżeńskiego.

Paweł Zalewski pozostaje posłem niezrzeszonym.

Leave a Reply