WAŻNE! Wyciekł wewnętrzny dokument CDC: Wariant DELTA bardziej niebezpieczny i zaraźliwy jak Ebola!

W dokumencie przytaczane są kombinacje ostatnio uzyskanych, wciąż nieopublikowanych danych z badań nad epidemią i zewnętrzych badań pokazujących, że zaszczepione osoby zakażone deltą mogą przenosić wirusa równie łatwo, jak osoby nieszczepione. - Środki, których potrzebujemy, aby to opanować, są ekstremalne.

WAŻNE! Wyciekł wewnętrzny dokument CDC: Wariant DELTA bardziej niebezpieczny i zaraźliwy jak Ebola!

W dokumencie przytaczane są kombinacje ostatnio uzyskanych, wciąż nieopublikowanych danych z badań nad epidemią i zewnętrzych badań pokazujących, że zaszczepione osoby zakażone deltą mogą przenosić wirusa równie łatwo, jak osoby nieszczepione. – Środki, których potrzebujemy, aby to opanować, są ekstremalne.

Fakt uzyskania dokumentu został ogłoszony przez The Washington Post i zawiera ujawnione wcześniej statystyki wskazujące, że osoby w pełni zaszczepione mogą rozprzestrzeniać wariant Delta w takim samym tempie, jak osoby nieszczepione.

Zdaniem TWP dokument zauważa, ujawniając, że agencja CDC wie, że musi zmienić swoje publiczne komunikaty, aby podkreślić szczepienia jako najlepszą ochronę przed wariantem tak zaraźliwym, że działa prawie jak inny nowy wirus, skacząc od celu do celu szybciej niż Ebola lub wirus przeziębienia.

USA: Wielki bunt republikańskich gubernatorów przeciwko maseczkom! Prawica daleka od obarczania wszystkich lewicową manią odpowiedzialności zbiorowej

W dokumencie przytaczane są kombinacje ostatnio uzyskanych, wciąż nieopublikowanych danych z badań nad epidemią i zewnętrzych badań pokazujących, że zaszczepione osoby zakażone deltą mogą przenosić wirusa równie łatwo, jak osoby nieszczepione.

Zaszczepione osoby zakażone deltą mają mierzalne miano wirusa podobne do osób nieszczepionych i zarażonych tym wariantem.

„Skończyłem go czytać znacznie bardziej zaniepokojony niż wtedy, gdy zacząłem” – napisał w e-mailu Robert Wachter, przewodniczący Wydziału Medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco.

Dokument przedstawia „wyzwania komunikacyjne” wywołane przypadkami u zaszczepionych osób, w tym obawy lokalnych wydziałów zdrowia dotyczące tego, czy szczepionki koronawirusowe pozostają skuteczne, oraz „publiczne przekonanie, że szczepionki już nie działają/nie są potrzebne dawki przypominające”.

Na koncie twitterowym Jacka Posobca, amerykańskiego działacza politycznego, korespondenta telewizyjnego i prezentera, możemy przeczytać w jednym z wpisów, że slajdy z dokumentu, który wyciekł z CDC, wzywają do uniwersalnego zakrywania twarzy, przywrócenia strategii łagodzenia skutków pandemii oraz mówią o nakazie szczepień dla HCP w celu powstrzymania wariantu Delta.

Slajdy opublikowane przez dziennikarza mają przedstawiać te, które rzeczywiście wyciekły z CDC. Na nich zawarta jest informacja o sile przenoszenia wariantu DELTA pomiędzy osobami.

Myślę, że ludzie muszą zrozumieć, że my tutaj nie siedzimy i nie płaczemy. To poważna sprawa – powiedziała dyrektor CDC, dr Rochelle Walensky, potwierdzając istnienie akt.

To jeden z najbardziej zakaźnych wirusów, o których wiemy. Odra, ospa wietrzna, to wszystko tam jest – dodała.

Na jednej ze stron dokumentu czytamy, że ryzyko infekcji wariantem DELTA SARS-COV-2 może być wyższe w porównaniu z wariantem ALFA.

Infekcje wariantem DELTA powiązane z większym wirusowym ładunkiem i czasem rozsiewania / Przypadki DELTA mogą być tak samo przenoszone u zaszczepionych, jak u niezaszczepionych
Infekcje wariantem DELTA powiązane z większym wirusowym ładunkiem i czasem rozsiewania / Przypadki DELTA mogą być tak samo przenoszone u zaszczepionych, jak u niezaszczepionych / Źródło: Jack Posobiec

Następny slajd prezentowany przez dziennikarza, mówi, że wariant DELTA rozprzestrzenia się bardziej, niż wirusy MERS, czy SARS, Ebola, przeziębienie, grypa (w tym ‘Hiszpanka’), czy ospa. Infografika informuje również o tym, że wariant DELTA przenosi się, jak wirus ospy wietrznej.

Wariant DELTA łatwiej przenoszony niż MERS, SARS, EBOLA, przeziębienie, grypa, ospa
Wariant DELTA łatwiej przenoszony niż MERS, SARS, EBOLA, przeziębienie, grypa, ospa / Źródło: Jack Posobiec

Kolejny mówi, że biorąc pod uwagę zwiększone przenoszenie, niższą VE oraz obecną wyszczepialność, potrzebujemy Interwencje Niefarmaceutyczne, by obniżyć przenoszenie wariantu DELTA.

Na czerwono obramowano stwierdzenie, że “biorąc pod uwagę zwiększone przenoszenie i obecną wyszczepialność, uniwersalne używanie osłon twarzy jest konieczne”.

CDC usprawiedliwia planowany przymus zakrywania ust / Źródło: Jack Posobiec
CDC usprawiedliwia planowany przymus zakrywania ust / Źródło: Jack Posobiec

W następnej części publikacji dziennikarza czytamy:

  • DELTA jest inna od pozostałych wariantów:

– Wysoko zaraźliwa

– Wydaje się być bardziej surowa

– Infekcje mogą być łatwo przenoszone, jak u osób niezaszczepionych

  • Szczepionki zapobiegają >90% ciężkich przypadków, ale mogą być mniej skuteczne w zapobieganiu infekcji i jej przenoszneiu

– Zatem spodziewamy się więcej ognisk zapalnych i większego rozprzestrzeniania się choroby pośród społeczności

  • NPI[interwencje niefarmaceutyczne*] są konieczne do zapobiegania rozszerzania się choroby przy użyciu wyszczepiania

* Interwencje Niefarmaceutyczneto działania, oprócz szczepień i przyjmowania leków, które ludzie i społeczności mogą podjąć, aby spowolnić rozprzestrzenianie się chorób, takich jak grypa pandemiczna (grypa).

NPI są również znane jako strategie łagodzenia skutków. Kiedy nowy wirus grypy rozprzestrzenia się wśród ludzi, powodując choroby na całym świecie, nazywa się to grypą pandemiczną.

Ponieważ wirus grypy pandemicznej jest nowy, populacja ludzka ma niewielką lub żadną odporność na niego. Umożliwia to szybkie rozprzestrzenianie się wirusa od osoby do osoby na całym świecie. NPI są jednymi z najlepszych sposobów kontrolowania grypy pandemicznej, gdy szczepionki nie są jeszcze dostępne.

Podsumowanie dokumentu CDC / Źródło: Jack Posobiec
Podsumowanie dokumentu CDC / Źródło: Jack Posobiec

Ostatnim już punktem są “Kolejne Kroki CDC”. Tu pole działania podzielone jest na dwie strefy.

  • Komunikacja

– Uznaj, że wojna uległa zmianie

– Ulepsz pojmowanie opinii publicznej na temat przełomowych infekcji

– Ulepsz komunikację na temat indywidualnych zagrożeń odnośnie szczepionek:

– Zmniejszone 10-krotnie ryzyko wystąpienia poważnej choroby u osób zaszczepionych

– Zmniejszenie 3-krotne wystąpienia ryzyka infekcji u osób zaszczepionych

  • Zapobieganie

– Rozważ przymusowe szczepienia dla HCP, by chronić najsłabszą część populacji

– Uniwersalne stosowanie zakrycia twarzy dla kontroli i zapobiegania

– Rozważ inne strategie łagodzenia sytuacji w społeczeństwie

W badaniu odkryto, że pacjenci z przełomowymi infekcjami mają ogromny poziom wirusa w nosie i gardle. W rzeczywistości, jak zauważył portal, ilość wirusa u zaszczepionych i nieszczepionych pacjentów z wariantem Delta była „podobna”.

Ujawnienie tak dużego potencjału przełomowych przypadków wywołanych przez wariant pochodzący z Indii skłoniło CDC do aktualizacji swoich nowych wytycznych dotyczących masek.

Środki, których potrzebujemy, aby to opanować, są ekstremalne – powiedziała Walensky w rozmowie z CNN, odnosząc się do wtorkowych wytycznych CDC, które rozczarowały wielu zaszczepionych obywateli, myślących, że dzięki zaszczepieniu unikną noszenia masek.

Oprócz ospy wietrznej, raport stwierdził również, że szczep Delta jest znacznie bardziej zaraźliwy, niż wirusy wywołujące MERS, SARS, Ebola, przeziębienie, grypę sezonową i ospę.

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com? 
Pomóż nam dotrzeć do innych:
Skomentuj / Udostępnij
Polub / Subskrybuj
Dziękujemy

Leave a Reply