Włoski bank Banca Generali zamierza na początku tego roku wprowadzić nową usługę związaną z kryptowalutami

Banca Generali zamierza umożliwić swoim ponad 300000 klientom kupowanie i sprzedawanie bitcoinów na początku tego roku w natywnej integracji z firmą Conio.

Włoski bank Banca Generali zamierza na początku tego roku wprowadzić nową usługę związaną z kryptowalutami.

Banca Generali zamierza umożliwić swoim ponad 300000 klientom kupowanie i sprzedawanie bitcoinów na początku tego roku w natywnej integracji z firmą Conio.

sesana marco generali italia comm28129

Banca Generali, włoski bank z aktywami o wartości 87 miliardów dolarów, zintegruje usługi Bitcoin ze swoją platformą na początku tego roku poprzez partnerstwo z firmą Bitcoin Conio.

Ponad 300 000 klientów Banca Generali będzie wkrótce mogło utworzyć portfel bitcoin bezpośrednio na swoim koncie bankowym, co umożliwiło Conio, fintech założony w San Francisco przez dwóch Włochów, w którym Banca Generali jest głównym inwestorem. Obie firmy rozpoczęły współpracę w grudniu 2020 r. i wkrótce uruchomią nową funkcję.

Banca Generali, prywatny włoski bank, kupił za 14 milionów dolarów udziały w Conio, mediolańskim fintechu, który oferuje konsumentom portfel Bitcoin.

 

„Po zakończeniu integracja platformy Conio z aplikacją bankowości mobilnej Banca Generali Private zapewni klientowi bezpośredni dostęp do handlu bitcoinami przy użyciu tego samego środowiska, które jest już używane w odniesieniu do innych operacji bankowych”, poinformował We Wealth.  „Wszystko z dodatkową zaletą bezpośredniego obciążania lub uznawania rachunku bieżącego na zakup i sprzedaż bitcoinów bez konieczności polegania na kartach płatniczych lub konieczności przesyłania danych stronom trzecim”.

Platforma Conio zostanie zintegrowana z aplikacją bankową Banca Generali, a wszyscy klienci będą mogli stworzyć portfel Bitcoin, który pozwoli im kupować i sprzedawać bitcoiny.  Portfel będzie również wykorzystywał układ z wieloma podpisami 2 z 3 w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

„Pracowaliśmy z Conio nad innowacyjnym rozwiązaniem powierniczym opartym na systemie multi-podpisu, który zapewnia opiekę nad Bitcoinami i możliwość odzyskania portfela w niektórych przypadkach, takich jak w przypadku sukcesji”, Riccardo Renna, COO i szef innowacji  w Banca Generali, powiedział Wealth.  „Jest to możliwe, ponieważ Banca Generali przechowuje trzeci klucz bezpieczeństwa w imieniu klienta, umożliwiając mu odzyskanie go w razie potrzeby”.

Oferta B2B firmy Conio została wdrożona przez inną instytucję finansową, Hype Challenger Bank, aby umożliwić klientom handel bitcoinami.  Integracja portfela Conio firmy Hype daje klientom możliwość przesyłania BTC do portfeli zewnętrznych, a także dostępu do danych kopii zapasowych i odzyskiwania kluczy prywatnych portfela.

Raport We Wealth nie precyzował, czy Banca Generali umożliwi swoim klientom przenoszenie bitcoinów do zewnętrznych portfeli, czy też będą trzymać pozostałe dwa klucze w konfiguracji multisig.

Leave a Reply