Włochy: Zmarła sekretna córka Benito Mussoliniego

W wieku 99 lat zmarła sekretna córka faszystowskiego przywódcy Włoch Benito Mussoliniego, Elena Curti - podały media w poniedziałek. Urodziła się w październiku 1922 roku w Mediolanie, na tydzień przed Marszem na Rzym, w wyniku którego Duce przejął władzę.

Włochy. Zmarła sekretna córka Benito Mussoliniego

W wieku 99 lat zmarła sekretna córka faszystowskiego przywódcy Włoch Benito Mussoliniego, Elena Curti – podały media w poniedziałek. Urodziła się w październiku 1922 roku w Mediolanie, na tydzień przed Marszem na Rzym, w wyniku którego Duce przejął władzę.

Curti, której Mussolini nigdy nie uznał formalnie za córkę, zmarła w swoim domu niedaleko Viterbo w środkowych Włoszech. Do kraju wróciła w 2000 roku po ponad 40 latach spędzonych w Hiszpanii.

Jej matką była Angela Cucciati, żona faszysty Bruno Curtiego. O tym, że jest córką Mussoliniego, dowiedziała się od matki w wieku 20 lat. Matka wyjaśniła jej, że i on o tym wie.

Po raz pierwszy spotkała swego biologicznego ojca w 1941 roku w Pałacu Weneckim w Rzymie, gdzie rezydował. Potem spotkali się jeszcze wiele razy. Towarzyszyła mu prawie do końca, także w dniu aresztowania w kwietniu 1945 roku – przypominają media.

Elena Curti została potem aresztowana przez partyzantów i spędziła w więzieniu pięć miesięcy.

Leave a Reply