Włochy: Niezaszprycowani nauczyciele i inni pracownicy szkół mogą wrócić do pracy

We Włoszech nauczyciele i inni pracownicy szkół, którzy nie poddali się medycznemu eksperymentowi ze szprycą przeciw COVID-19, mogą od nowego roku szkolnego wrócić do szkół bez żadnych ograniczeń. 1 września przestanie obowiązywać wymóg szczepień dotyczący wszystkich zatrudnionych w oświacie

Kobieta szprycowana na COVID-19, Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
Kobieta szprycowana na COVID-19, Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

We Włoszech nauczyciele i inni pracownicy szkół, którzy nie poddali się medycznemu eksperymentowi ze szprycą przeciw COVID-19, mogą od nowego roku szkolnego wrócić do szkół bez żadnych ograniczeń. 1 września przestanie obowiązywać wymóg szczepień dotyczący wszystkich zatrudnionych w oświacie.

Ostatniego dnia sierpnia wygaśnie rozporządzenie w sprawie obowiązku szczepień pracowników szkół – przypomniano w okólniku rozesłanym przez ministerstwo oświaty do przedszkoli i placówek szkolnych wszystkich szczebli. Zostało ono wprowadzone w okresie fałszywej pandemii i powszechnie wymaganej „przepustki Covid-19”.

Jednocześnie resort zastrzegł, że w przypadku ponownego wzrostu liczby zakażeń może w porozumieniu z innymi władzami w kraju wprowadzić nowe reguły.

Na razie nie przestanie obowiązywać zakaz wstępu do placówek oświaty dla osób z objawami grypowymi i temperaturą przekraczającą 37,5 stopnia. Ponadto zarządzono, że „w razie stwierdzenia przypadków koronawirusa przeprowadzana ma być dezynfekcja klas”. Konieczne będzie też częste ich wietrzenie.

Zgodnie z nowymi wskazówkami noszenie masek zalecane będzie jedynie uczniom i pracownikom o osłabionej odporności, narażonym na ryzyko ciężkiego przebiegu choroby.

Leave a Reply