Włochy: Koronawirus podróżuje mimo restrykcyj. Brytyjska odmiana COVID-19 we Włoszech

W prawie 90 proc. regionów Włoch stwierdzono przypadki zakażenia brytyjskim wariantem koronawirusa - ogłosił w poniedziałek Instytut Służby Zdrowia. Stanowią one około jednej piątej wszystkich zakażeń, ale w niektórych częściach kraju odsetek ten sięga 60 proc.

W prawie 90 proc. regionów Włoch stwierdzono przypadki zakażenia brytyjskim wariantem koronawirusa – ogłosił w poniedziałek Instytut Służby Zdrowia. Stanowią one około jednej piątej wszystkich zakażeń, ale w niektórych częściach kraju odsetek ten sięga 60 proc.

W przedstawionej w poniedziałek analizie Instytut podkreślił, że biorąc pod uwagę większą łatwość, z jaką szerzy się brytyjski wariant koronawirusa i jego występowanie w innych krajach, należy przewidywać, że w najbliższych tygodniach będzie on dominujący we Włoszech i w Europie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby 258 osób zmarło we Włoszech na Covid-19 i stwierdzono 7351 następnych przypadków infekcji. Dzień wcześniej było 221 zgonów i ponad 11 tys. kolejnych zakażeń. Wykonano około 180 tys. testów, czyli 35 tys. mniej niż poprzedniej doby. Odsetek pozytywnych wyników spadł do 4 proc.

Bilans zmarłych w ciągu roku epidemii wzrósł, według wątpliwej jakości danych rządowych, do 93835.

Po raz pierwszy od 2 listopada liczba obecnie zakażonych spadła poniżej 400 tys.

Do tej pory koronawirusa wykryto u 2,7 mln osób, z których wyleczonych została zdecydowana większość, bo 2,2 mln.

Liczba zaszczepionych wynosi około 3 mln; prawie 1,3 mln dostało już dwie dawki.

Leave a Reply