Włochy. Berlusconi: Jestem głęboko rozczarowany i zasmucony zachowaniem Putina

Były premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył w sobotę, że jest "głęboko rozczarowany i zasmucony" postępowaniem prezydenta Rosji Władimira Putina. Podkreślił, że Rosja nie może zaprzeczyć swej odpowiedzialności za zbrodnie wojenne popełnione na Ukrainie.

Władimir Putin, Silvio Berlusconi. Fot. ALEXEI DRUZHININ PAP/EPA
Władimir Putin, Silvio Berlusconi. Fot. ALEXEI DRUZHININ PAP/EPA

Były premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył w sobotę, że jest „głęboko rozczarowany i zasmucony” postępowaniem prezydenta Rosji Władimira Putina. Podkreślił, że Rosja nie może zaprzeczyć swej odpowiedzialności za zbrodnie wojenne popełnione na Ukrainie.

Berlusconi podczas zjazdu swej macierzystej partii Forza Italia w Rzymie powiedział w przemówieniu o swoim wieloletnim przyjacielu: „Nie mogę i nie chcę ukrywać tego, że jestem głęboko rozczarowany i zasmucony postępowaniem Władimira Putina, który wziął na siebie nadzwyczaj ciężką odpowiedzialność przed całym światem”.

„W obliczu grozy masakr cywilów w Buczy i w innych ukraińskich miejscowościach, prawdziwych zbrodni wojennych, Rosja nie może zaprzeczyć swej odpowiedzialności. Powinna, przeciwnie, w swoim interesie zidentyfikować i osądzić odpowiedzialnych za postępowanie, które według prawa i morale są niedopuszczalne także podczas wojny” – stwierdził były włoski premier, obecnie eurodeputowany.

Berlusconi dodał, że konieczne jest jak najszybsze „położenie kresu brutalności tej wojny” i zawieszenie broni.

Leave a Reply