Władze Ukrainy: W ostrzale ze strony separatystów zginął cywil

W ostrzale ze strony separatystów miejscowości Nowołuhanske w obwodzie donieckim na Ukrainie zginął cywil - poinformował szef obwodowej administracji Pawło Kyryłenko.

Władze Ukrainy: W ostrzale ze strony separatystów zginął cywil

W ostrzale ze strony separatystów miejscowości Nowołuhanske w obwodzie donieckim na Ukrainie zginął cywil – poinformował szef obwodowej administracji Pawło Kyryłenko.

„Właśnie bojownicy ostrzelali Nowołuhanske. Uszkodzone zostały obiekty infrastruktury. Miejscowość została bez światła i ogrzewania, uszkodzono gazociąg” – napisał Kyryłenko.

Jak dodał, wskutek ostrzału zginął 52-letni cywil.

Agencja Reutera pisze, powołując się na świadka, że w centrum kontrolowanego przez wspieranych przez Rosję separatystów Doniecku słychać wybuchy. Nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji – wskazała agencja.

W sobotę operacyjno-taktyczne zgrupowanie „Wschód” ukraińskich sił zbrojnych poinformowało, e do kontrolowanego przez separatystów Doniecka w Donbasie na wschodzie Ukrainy przybyli najemnicy, którzy wraz z rosyjskimi służbami mają przeprowadzać zamachy, aby następnie oskarżyć o to stronę ukraińską.

W piątek Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow ostrzegł, że istnieje wielkie zagrożenie, że przedstawiciele Rosji będą przeprowadzać prowokacje. „Będą robić rzeczy, które w żaden sposób nie są związane z naszymi służbami, z naszymi wojskowymi” – stwierdził. I dodał:  „Nie wiemy, co mogą wymyślić. Czy wysadzać autobusy, przewożące ludzi, którym proponuje się wyjazd do obwodu rostowskiego. Czy będą wysadzać domy… Nie wiemy”.

Leave a Reply