Władze Ukrainy: w atakowanym przez rosyjskie wojska Siewierodoniecku wciąż pozostaje ponad 15 tysięcy mieszkańców

W atakowanym przez rosyjskie wojska Siewierodoniecku na wschodzie Ukrainy wciąż pozostaje ponad 15 tys. mieszkańców; ludzie nie chcą opuszczać swoich domów, w piątek ewakuowały się zaledwie trzy osoby - poinformował na Telegramie szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.

Siewierodonieck, Fot. Telegram
Siewierodonieck, Fot. Telegram

W atakowanym przez rosyjskie wojska Siewierodoniecku na wschodzie Ukrainy wciąż pozostaje ponad 15 tys. mieszkańców; ludzie nie chcą opuszczać swoich domów, w piątek ewakuowały się zaledwie trzy osoby – poinformował na Telegramie szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.

“Sytuacja w mieście jeszcze się pogorszyła. Stolica regionu (części obwodu ługańskiego pozostającej pod kontrolą Ukrainy – red.) jest w chaotyczny sposób ostrzeliwana przez najeźdźców ciężką artylerią. Rosjanie próbują otoczyć Siewierodonieck, przebijają się z różnych kierunków, ale nasi obrońcy ich powstrzymują. Walki są prowadzone bardzo blisko miasta. W nocy płoną całe dzielnice” – przekazał Hajdaj.

Szef regionalnej administracji zapewnił, że władze starają się udzielać mieszkańcom Siewierodoniecka wszelkiej możliwej pomocy. “Następne trzy dni będą trudne” – ostrzegł polityk.

Wcześniej w piątek pojawiły się doniesienia, że Siewierodonieck został już prawie okrążony przez siły rosyjskie i tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej.

Przed inwazją Rosji na Ukrainę miasto liczyło ponad 100 tys. mieszkańców.

Leave a Reply