Władze regionu sumskiego: W środę wznowimy ewakuację cywilów z Sum

Dmytro Żywycki, szef obwodu sumskiego na północnym wschodzie Ukrainy, poinformował, że ewakuacja ludności cywilnej z Sum, głównego miasta regionu, będzie kontynuowana w środę. Ludzie przejadą korytarzem humanitarnym do Połtawy - podała agencja Ukrinform.

Władze regionu sumskiego: W środę wznowimy ewakuację cywilów z Sum

Dmytro Żywycki, szef obwodu sumskiego na północnym wschodzie Ukrainy, poinformował, że ewakuacja ludności cywilnej z Sum, głównego miasta regionu, będzie kontynuowana w środę. Ludzie przejadą korytarzem humanitarnym do Połtawy – podała agencja Ukrinform.

„Całą noc pracowała grupa negocjacyjna i działanie korytarza humanitarnego z Sum do Połtawy zostało przedłużone dzisiaj, 9 marca, w godz. 9-21 (godz. 8-20 czasu polskiego – PAP)” – napisał Żywycki w komunikatorze Telegram.

Żywycki wyjaśnił, że ludzie mogą opuszczać miasto własnymi samochodami, a dodatkowo wczesnym popołudniem przyjadą do Sum 22 autobusy, które we wtorek wywiozły mieszkańców do Połtawy. Zabiorą one teraz kobiety z dziećmi, kobiety w ciąży, osoby starsze i inwalidów.

Korytarz humanitarny z Sum otwarto we wtorek. Ewakuowało się nim około 5000 osób. Ludzie wyjeżdżali także własnymi samochodami. We wtorek wyjechało z Sum ponad 1000 aut prywatnych.

Leave a Reply