Wiceszef Partii KORWiN w UK kandydatem do walijskiego parlamentu z list UKIP [VIDEO]

Wiceszef Partii KORWiN w UK Sebastian Ross ogłosił start do walijskiego parlamentu z list UKIP. 

Wiceszef Partii KORWiN w UK Sebastian Ross ogłosił start do walijskiego parlamentu z list UKIP.

Sebastian Ross jest znany brytyjskiej Polonii od lat. AD 2014 wspierał partię Janusza Korwin-Mikkego w wyborach do parlamentu europejskiego, AD 2015 brał udział w kampanii prezydenckiej i parlamentarnej Partii KORWiN współorganizując liczne spotkania z politykami ugrupowania, m. in. Januszem Korwin-Mikkem czy Konradem Berkowiczem.

AD 2019 Ross startował kolejno do parlamentu europejskiego i Sejmu RP, jako kandydat polonijny z list Konfederacji. Od tego czasu zdobył niemałą popularność, głównie w internecie. Na swoim kanale w serwisach YouTube oraz Facebook kilka razy w tygodniu udostępnia wywiady i transmisje na żywo, które przyciągają dziesiątki, a wiele z nich setki tysięcy odbiorców.

W ostatnim czasie, pod wpływem narastających obostrzeń pandemicznych, którym stanowczo się sprzeciwia, Sebastian Ross zaangażował się również w politykę lokalną – brytyjską. Niedawno ogłosił swój start do parlamentu walijskiego z list UKIP. Wybory odbędą się w maju b.r.

Pierwszy raz w historii w wyborach w Walii głosować będą mogli nastolatkowie, którzy ukończyli 16. rok życia oraz obcokrajowcy zamieszkali w Walii, bez względu na obywatelstwo.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej https://www.gov.uk//register-to-vote

Sebastian Ross jest kandydatem, na którego głosować będą mogli wyborcy mieszkający w północnej Walii i Wrexham.

“Potrzebujemy kogoś, kto wstawi się za naszymi dziećmi i rodzinami. Mówcie znajomym i wszystkim, którzy mieszkają we Wrexham. Głosować może każdy, kto tu zamieszkuje. Pokażmy innym, że cenimy sobie Wolność.
Więcej szczegółów wkrótce” – czytamy pod nagraniem zamieszczonym przez Rossa na jego profilu na Facebook.

Pod innym wpisem polski kandydat pyta swoich sympatyków – “Każdego dnia umiera 150.000 ludzi na świecie. Myślicie, że wolą umrzeć w lockdownie, czy jako wolni ludzie”?

Leave a Reply