WHO domaga się kontroli chińskich laboratoriów, w których wykryto pierwsze przypadki Covid-19

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w ramach kontynuowania dochodzenia w sprawie pochodzenia "pandemii" COVID-19 zażądał kontroli laboratoriów w Chinach, w których wykryto pierwsze przypadki zakażeń.

WHO domaga się kontroli chińskich laboratoriów, w których wykryto pierwsze przypadki Covid-19

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w ramach kontynuowania dochodzenia w sprawie pochodzenia “pandemii” COVID-19 zażądał kontroli laboratoriów w Chinach, w których wykryto pierwsze przypadki zakażeń.

WHO, międzynarodowa organizacja z siedzibą w Genewie, od miesięcy boryka się z rosnącą presją, aby przeprowadzić nowe, dogłębne śledztwo w sprawie pochodzenia Covid-19.

Uważa ona, że konieczne jest przeprowadzenie badań lub działań w pięciu głównych obszarach, w tym “kontrole laboratoriów i placówek badawczych działających w regionie, w którym w grudniu 2019 r. stwierdzono pierwsze przypadki zachorowań na koronawirusa” – oznajmił dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na spotkaniu w piątek z przedstawicielami państw członkowskich tej organizacji.

Włochy: Chirurg, który operował mózg młodej Włoszki po szczepieniu COVID-19, przyznał: „Nigdy nie widziałem czegoś takiego!” [VIDEO]

“Oczekujemy od Chin, że wesprą tę nową fazę procesu naukowego, udostępniając w duchu przejrzystości wszystkie istotne dane. Podobnie oczekujemy, że wszystkie państwa członkowskie będą wspierać proces naukowy poprzez powstrzymanie się od jego upolitycznienia” – dodał.

Według Tedrosa oprócz kontroli chińskich laboratoriów WHO chce prowadzić “zintegrowane badania ludzi, dzikich zwierząt, zwierząt żyjących w niewoli i zwierząt gospodarskich oraz środowiska”, a także “badania, w których priorytetem będą strefy geograficzne, gdzie pojawienie się SARS-CoV-2 zostało wcześniej zgłoszone, oraz sąsiednie strefy, w których występuje wysoka częstotliwość występowania pokrewnego koronawirusa (SARSr-CoV) w zasobach innych niż ludzkie”.

WHO domaga się także, aby były prowadzone “badania związane targami zwierząt w Wuhanie i w okolicach, w tym badania zwierząt sprzedawanych na rynku hurtowym w Huanan oraz badania związane z dodatkowymi pracami w zakresie epidemiologii i epidemiologii molekularnej, w tym pierwszych sekwencji wirusa”.

60% lekarzy nie chce się szczepić! Zaskakujące wyniki przeczą rządowej propagandzie

Nowa faza badań źródła pochodzenia koronawirusa jest sprawą delikatną w stosunkach z Chinami, które odrzuciły w piątek krytykę szefa WHO na temat braku współpracy.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply