Wdarł się z kuszą na zamek w Windsorze. Usłyszał zarzuty m.in. o zamiar zranienia lub przestraszania królowej

Mężczyźnie, który w Boże Narodzenie wdarł się na teren zamku w Windsorze uzbrojony w kuszę, postawiono we wtorek zarzuty i 17 sierpnia stanie przed sądem - poinformowała we wtorek londyńska policja metropolitalna.

Zamek Windsor, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
Zamek Windsor, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL

Mężczyźnie, który w Boże Narodzenie wdarł się na teren zamku w Windsorze uzbrojony w kuszę, postawiono we wtorek zarzuty i 17 sierpnia stanie przed sądem – poinformowała we wtorek londyńska policja metropolitalna.

20-letni Jaswant Singh Chail z Southampton został na mocy pochodzącej z 1842 roku ustawy o zdradzie oskarżony o zamiar zranienia lub przestraszania królowej, a ponadto o groźbę zabójstwa i posiadanie broni ofensywnej.

Mężczyzna został zatrzymany 25 grudnia 2021 roku o godz. 8.30 rano, gdy był już na terenach otaczających zamek, ale nie w samym zamku, ok. 500 metrów od prywatnych apartamentów Elżbiety II. Wcześniej zamieścił w mediach społecznościowych nagranie wideo, w którym powiedział, że jest Sikhem z pochodzenia i zamierza zabić królową, co ma być zemstą za masakrę dokonaną przez wojska brytyjskie w Amritsarze w indyjskim Pendżabie w 1919 roku.

Leave a Reply