WAŻNE! UK: NHS Automatycznie Udostępni Twoje Dane Wrażliwe.

NHS automatycznie udostępni dane wrażliwe swoich obywateli pod przykrywką “researchu i planowania”. Wybór wchodzi w życie 31 marca.

NHS automatycznie udostępni dane wrażliwe swoich obywateli pod przykrywką “researchu i planowania”.

 

Na stronie Narodowej Służby Zdrowia pojawiła się zakładka Your NHS Data Matters.

F6ACFDA2 C378 417C A177 3E17C1973B8F
Źródło: NHS

Ze strony NHS dowiadujemy się, że tak zwane ‘confidential patient information’, czyli nasze dane wrażliwe, a w tym – jak możemy się domyślać – choroby, przez które przeszliśmy, odbyte operacje i zabiegi, listy leków; szeroko rozumiana historia pacjenta, zostaną udostępnione NHS Digital and Public Health England, jak również „wszystkim innym” organizacjom zajmującym się zdrowiem i opieką, a wszystko to za naszymi plecami.

NHS informuje, że wybór, którego dokonamy (bądź nie), wejdzie w życie 31 marca.

Podstępne praktyki 

Co jest niezwykle ważne, to to, że „Możesz zrezygnować z wykorzystywania poufnych informacji o pacjencie do badań i planowania.”

Problem polega jednak na tym, że mało kto wie o istniejących planach NHS, a by się z niego wypisać, trzeba to zrobić z własnej inicjatywy.

Kilka lat temu NHS zastosowało podobny zabieg względem stawania się dawcą organów. Jeśli ktoś nie chce nim być, musi się wypisać z własnej inicjatywy, ponieważ Państwo zapisało wszystkich obywateli automatycznie.

Czy oznacza to zatem, że jeśli wypiszemy się z udziału w tym programie, nie będziemy już w jego systemie? 

Bynajmniej. Jak podaje strona NHS: „Jeśli zdecydujesz się zaprzestać wykorzystywania poufnych informacji o pacjencie do badań i planowania, Twoje dane mogą być nadal używane w niektórych sytuacjach.”

6A960B72 00D1 468A 8C72 80779E496BC8
Źródło: NHS

Wszystkie sytuacje, w których Twój wybór nie będzie brany pod uwagę, wypisane są na stronie NHS.

Trzynastolatkowie już w systemie 

Kolejną bardzo ważną kwestią – tym razem dla rodziców – jest to, że Państwo postanowiło automatycznie zapisać do programu „Research i Planowanie” wszystkie dzieci powyżej 13 roku życia.

Oznacza to, że każda osoba w wieku 13 i więcej automatycznie dzielić się będzie swoimi danymi wrażliwymi z masą nikomu bliżej nie znanych organizacji zajmujących się zdrowiem i opieką.

Z informacji udostępnionej na stronie wynika, że zmiany zostaną wprowadzone jedynie w Anglii.

„Twój wybór będzie miał zastosowanie tylko do systemu opieki zdrowotnej i opieki w Anglii. Nie dotyczy to usług zdrowotnych lub opiekuńczych dostępnych w Szkocji, Walii lub Irlandii Północnej.

Czy oznacza to, że ten system będzie wprowadzony jedynie na terenie Anglii, czy mamy to rozumieć inaczej, że jedynie na Jej terenie będzie można się z tego systemu wypisać?

Zachodzi kolejne poważne pytanie – czy etyczne i moralne jest takie – wydawać się by mogło podstępne – podejście rządu i Narodowej Służby Zdrowia?

To rodzi kolejne poważne pytania: Z jakimi innymi organizacjami dzielić się będziemy swoimi danymi poufnymi?
Czy owe organizacje zachowają w tajemnicy przebieg naszych chorób? Z jakimi innymi organizacjami współpracują organizacje, które będą przetrzymywać nasze dane?

No i w końcu, dlaczego media milczą?

Ważne! Szczepionki Gardisil Zawierają Niebezpieczne Składniki, Używane w Wojnie Biologicznej

Subskrybuj Paradyzję.

Leave a Reply