Warszawa: Ludzie walczyli o lody z wody w Lidlu [VIDEO]

Fani popularnego polskiego youtubera Friza rzucili się do sklepów po lody. Walka o lody „Ekipa” rozpoczęła się z samego świtu.

Fani popularnego polskiego youtubera Friza rzucili się do sklepów po lody. Walka o lody „Ekipa” rozpoczęła się z samego świtu.

Friz to jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów. Jego kanał subskrybuje ponad 4,3 mln użytkowników, a filmy Friza i jego ekipy śledzą miliony polskich nastolatków.

Teraz Friz postanowił wejść w biznes lodziarski. We współpracy z firmą Koral ruszył na podbój rynku ze swoimi lodami „Ekipa”.

A co ciekawe, ludzie faktycznie rzucili się kupować lody youtubera! Nagrania z popularnych dyskontów mogą wzbudzać spore zaskoczenie.

Fani youtubera dosłownie walczyli o lody w lodówkach warszawskich Lidli. I to już od 6 rano!

Sytuacja zszokowała nawet kasjerów. Nie mogli uwierzyć, że takie tłumy rzucą się na lody gwiazdy Internetu.

Wcześniej, bo 22 kwietnia, lody Friza trafiły do Biedronki. Jak informowała popularna sieć dyskontów, konsumenci kupowali średnio jednego loda co 16 sekund.

Rekord sprzedaży padł w Biedronce przy ul. Bartyckiej w Warszawie – tam w ciągu jednego dnia sprzedało się 230 sztuk.

A tak niesamowity popyt ośmielił niektóre sklepy. Do tego stopnia, że producent lodów, firma Koral, musiała tłumaczyć się, iż nie ma nic wspólnego z rosnącymi cenami w niektórych dyskontach.

W chwili wprowadzenia lodów na rynek tzw. sugerowana cena sprzedaży została ustalona na poziomie 2,00 zł za sztukę za wersję 50 ml oraz 2,80 zł za wariant XL o pojemności 65 ml. Jednak teraz lody, w niektórych sklepach są jeszcze droższe.

W rozmowie z serwisem „Wiadomości Handlowe” do kwestii cen ustosunkował się Mariusz Jurek, dyrektor generalny firmy Koral, producenta lodów. „Pragnę zapewnić, że lody „ekipa (50ml)” oraz „ekipa XL (65ml)” są przez nas non-stop produkowane oraz sprzedawane, a dzięki wydatnie zwiększonym mocom produkcyjnym oraz poszerzeniu sieci dystrybucji będą one dużo bardziej osiągalne dla każdego konsumenta w różnego formatu punktach handlowych” – zapewnił Jurek.

Koral zapowiada, że po uruchomieniu dodatkowej linii produkcyjnej będzie w stanie wypuszczać dziennie aż milion sztuk lodów.

Leave a Reply