Warszawa: Kolejny fałszywy alarm bombowy na lotnisku Chopina

Przed godziną 23 rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie Piotr Rudzki poinformował PAP, że sobotni alarm bombowy był fałszywy. "Akcja służb jest zakończona, samolot jest bezpieczny" - przekazał.

Przed godziną 23 rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie Piotr Rudzki poinformował PAP, że sobotni alarm bombowy był fałszywy. „Akcja służb jest zakończona, samolot jest bezpieczny” – przekazał.

W sobotę wieczorem na Lotnisku Chopina w Warszawie służby podjęły akcję po alarmie bombowym. Ładunek wybuchowy miał znajdować się na pokładzie samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT, który do stolicy przyleciał z Kijowa.

Przed godziną 23 rzecznik lotniska Piotr Rudzki poinformował PAP, że alarm był fałszywy. „Akcja jest zakończona, samolot jest bezpieczny” – przekazał.

Do podobnego incydentu doszło w Wielkanoc. Służby na Lotnisku Chopina otrzymały informację o tym, że na pokładzie samolotu tureckich linii Turkish Airlines lecącego ze Stambułu może się znajdować ładunek wybuchowy. Ewakuowano ponad 100 pasażerów. Wówczas informacja okazała się nieprawdziwa.

Warszawa: Lotnisko ewakuowane z powodu podejrzenia bomby w samolocie lecącym ze Stambułu

Leave a Reply