Warszawa: Interwencja policji wobec ekoterrorystów, którzy zablokowali Wisłostradę

Policjanci podjęli interwencję wobec osób, które zablokowały Wisłostradę - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Warszawa: Interwencja policji wobec ekoterrorystów, którzy zablokowali Wisłostradę

Policjanci podjęli interwencję wobec osób, które zablokowały Wisłostradę – poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

W poniedziałek około godz. 10 rozpoczął się w Warszawie protest aktywistów z Extinction Rebellion. Kilkadziesiąt osób zablokowało ruch na Wisłostradzie w rejonie Mostu Śląsko-Dąbrowskiego w kierunku Łomianek.

„Trwa blokada Wisłostrady przy moście Śląsko-Dąbrowskim. Protestujemy przeciwko bierności polityków wobec katastrofy klimatycznej, która zagraża naszej przyszłości na Ziemi” – napisali na swoim profilu na portalu społecznościowym aktywiści.

Warszawa zablokowana przez ekoterrorystów z Extinction Rebellion [VIDEO]

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak poinformował, że na miejscu trwają czynności. „Policjanci podjęli interwencję wobec osób, które zablokowały Wisłostradę” – powiedział nadkomisarz.

„W niektórych przypadkach użyto siły fizycznej. Zostaną podjęte kroki prawne wobec osób, które łamały przepisy ruchu drogowego” – zapowiedział policjant.

„Osoby wybrały sobie +oryginalny+ sposób protestu, który stworzył duży korek w mieście. Wiele badań naukowych potwierdza, że korki przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza” – ocenił nadkomisarz.

Leave a Reply