Walki z policją na londyńskim Trafalgar Square! [VIDEO]

Brutalna pacyfikacja demonstrantów przez londyńską policję na Trafalgar Square w czasie demonstracji przeciwników nakazu zakrywania twarzy.

Brutalna pacyfikacja demonstrantów przez londyńską policję, w czasie protestu przeciwników nakazu zakrywania twarzy, który odbył się na Trafalgar Square. 10 osób aresztowanych.

W południe 26 września rozpoczął  się w stolicy Zjednoczonego Królestwa protest przeciwników restrykcyj związanych z COVID-19. Demonstranci zebrali się na jednym z głównych placów w centrum Londynu znajdującym się przed Galerią Narodową.

Początkowo wydawało się, że całe wydarzenie przebiegnie spokojnie i bez interwencji policji. Zaszedłszy na Trafalgar Square można było spostrzec wiele przyjaźnie nastawionych twarzy ludzi, którzy – jak sami mówią – chcą walczyć o swoje prawa oraz wolność, które w ostatnich miesiącach zostały drastycznie ograniczone.

Policja na Trafalgarze
fot. AFP via Getty Images

Tuż po godzinie 15:00 po pojawieniu się specjalnych oddziałów policji pokojowa demonstracja zamieniła się w pole bitwy. Policja prowokując i wkraczając w tłum demonstrantów wywołała zamieszki, których efektem jest kilku rannych policjantów i podobna liczba rannych demonstrantów.

Przepychanki między manifestującymi i policją trwały do godziny 17:00. Aresztowano 10 osób.

Brutalna policja Trafalgar Square
fot. AFP via Getty Images

Wśród demonstrujących było wielu Polaków, w tym liderzy i działacze brytyjskich struktur Konfederacji i Partii KORWiN – Jakub Andrzej Grygowski, Sebastian Ross, Mariusz Hołownia i Kamil Osięglewski

IMG 0678
Partia KORWiN na proteście na Trafalgar Square w Londynie 26/9/2020

1 KOMENTARZ

Leave a Reply