W weekend gestapo przeprowadziło prawie 30 tysięcy kontroli. Będzie ich jeszcze więcej

W weekend policja przeprowadziła prawie 30 tys. kontroli, sprawdzając przestrzeganie przepisów epidemicznych m.in. w komunikacji miejskiej, obiektach handlowych czy siłowniach - poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Podkreślił, że tego typu działań będzie coraz więcej.

W weekend policja przeprowadziła prawie 30 tys. kontroli, sprawdzając przestrzeganie przepisów epidemicznych m.in. w komunikacji miejskiej, obiektach handlowych czy siłowniach – poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Podkreślił, że tego typu działań będzie coraz więcej.

O działaniach policji w związku z epidemią wiceminister poinformował na wspólnej konferencji prasowej z rzecznikiem rządu Piotrem Müllerem.

Wiceminister Wąsik podkreślił, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem epidemii jest delegowanych nawet 20 tys. funkcjonariuszy policji. „Wczoraj pracowało 15 tys. funkcjonariuszy” – dodał.

„Policja realizuje kontrole i interwencje, sprawdzając przestrzeganie przepisów epidemicznych. Tylko w ten weekend takich działań było prawie 30 tys. – to były działania alb samej policji, albo policji z sanepidem” – powiedział. Jak dodał, polegały one m.in. na kontroli pojazdów komunikacji zbiorowej, obiektów handlowych, restauracji, siłowni, klubów fitness czy dyskotek. „Policja sprawdzała, czy w tych obiektach obostrzenia są przestrzegane, czy te obiekty pozostają zamknięte” – wskazał.

Policja kontroluje również przestrzeganie kwarantanny

Jak podkreślił, funkcjonariusze policji kontrolują też przestrzeganie kwarantanny przez osoby, które zostały na nią skierowane. Z przestawionych danych wynika, że od soboty policja skontrolowała ponad 700 tys. takich osób.

Jednocześnie w ubiegły weekend funkcjonariusze stwierdzili 7 tys. wykroczeń związanych z łamaniem obostrzeń covidowych. W ponad 4,8 tys. przypadków policjanci wystawili mandaty, a w ponad 1,1 tys. przypadków  – w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania nosa i ust maseczką ochronną – zastosowali pouczenie.

Wiceszef MSWiA poinformował jednocześnie, że w najbliższych dniach policja będzie „intensyfikować swoje działania”, które mają doprowadzić do „większego przestrzegania przepisów epidemicznych w Polsce”.

Leave a Reply