W ukraińskim mieście Mariupol zginęło już ponad 1,5 tys. ludzi

W ciągu 12 dni blokady miasta i ostrzałów Rosjanie zabili 1582 mieszkańców Mariupola - poinformowały w piątek władze tego miasta położonego na południowym wschodzie Ukrainy.

W ukraińskim mieście Mariupol zginęło już ponad 1,5 tys. ludzi

W ciągu 12 dni blokady miasta i ostrzałów Rosjanie zabili 1582 mieszkańców Mariupola – poinformowały w piątek władze tego miasta położonego na południowym wschodzie Ukrainy.

„1582 cywilnych mieszkańców Mariupola zabiły rosyjskie okupacyjne wojska w ciągu 12 dni blokady miasta i okrutnego ostrzału dzielnic mieszkalnych” – napisała mariupolska rada miejska na Telegramie.

„Nigdy nie zapomnimy i nigdy nie wybaczymy tej zbrodni przeciwko ludzkości, przeciwko Ukrainie”

Podała ona, że „każdy okupant będzie płonąć w piekle”. „Nigdy nie zapomnimy i nigdy nie wybaczymy tej zbrodni przeciwko ludzkości, przeciwko Ukrainie, przeciwko Mariupolowi!” – napisano.

Wcześniej doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, poinformował, że w innym ukraińskim mieście Melitopol,  Rosjanie porwali Iwana Fedorowa – mera miasta.

Według jego relacji „Wrogowie zatrzymali go w miejskim centrum kryzysowym, gdzie zajmował się sprawami dotyczącymi zapewnienia funkcjonowania tego ukraińskiego miasta” – przekazał.

Leave a Reply