W Szwecji kobieta i pięcioletnie dziecko ranni w strzelaninie. Policja nie wyklucza walki gangów

Kobieta oraz pięcioletnie dziecko zostali ranni w strzelaninie, do jakiej doszło w piątek wieczorem w Eskilstunie, położonej 100 km na wschód od stolicy Szwecji Sztokholmu - poinformowała miejscowa policja. Według mediów do zdarzenia doszło na placu zabaw.

Radiowóz szweckiej policji, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/Jonas Ekstromer
Radiowóz szweckiej policji, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/Jonas Ekstromer

Kobieta oraz pięcioletnie dziecko zostali ranni w strzelaninie, do jakiej doszło w piątek wieczorem w Eskilstunie, położonej 100 km na wschód od stolicy Szwecji Sztokholmu – poinformowała miejscowa policja. Według mediów do zdarzenia doszło na placu zabaw.

Jak podał portal gazety „Expressen”, prawdopodobnie ofiary zostały trafione przez przypadek. W momencie gdy nieznany sprawca oddał serię strzałów w okolicy przebywała grupa dzieci oraz dorosłych. Kule uderzyły w szyby w oknach i w fasady pobliskich budynków.

Według policji „zdarzenie zostało zakwalifikowane jako usiłowanie zabójstwa”. Kobieta oraz dziecko mają obrażenia „nie zagrażające życiu”. „Jesteśmy na etapie zbierania informacji, przesłuchiwania świadków oraz poszukiwania sprawcy lub sprawców” – podkreślił Johnny Gustavsson z lokalnej policji.

Do strzelaniny doszło w uważanej za niebezpieczną dzielnicy Arby na przedmieściach Eskilstuny. W tym roku miało miejsce w tym rejonie już dziewięć strzelanin, a w całym mieście – 18.

Do połowy sierpnia w całej Szwecji miały miejsce 253 strzelaniny, w których 44 osoby zginęły, a 66 zostało rannych. Konkurujące ze sobą gangi walczą o wpływy m.in. ze sprzedaży narkotyków.

Leave a Reply