W przyszłym tygodniu informacja o otwarciu hoteli i restauracyj

W przyszłym tygodniu przedstawimy szczegółowy plan postępowania dla całego maja, który będzie zakładał przywracanie funkcjonowania takich branż jak hotelarska i gastronomiczna - przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

W przyszłym tygodniu przedstawimy szczegółowy plan postępowania dla całego maja, który będzie zakładał przywracanie funkcjonowania takich branż jak hotelarska i gastronomiczna – przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia poinformował w środę na konferencji prasowej, że w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony szczegółowy plan postępowania dla całego maja, który będzie zakładał przywracanie funkcjonowania takich branż jak m.in. branża hotelarska i gastronomiczna. „Jeśli chodzi o plan dalszego postępowania m.in. przy otwieraniu branż gospodarki musimy brać pod uwagę jak będzie wyglądało dalsze tempo spadku liczby zakażeń. Chcemy się temu przez tydzień przyjrzeć”- zaznaczył szef MZ.

Jak sprecyzował, „mamy takie ustalenie, że w najbliższą środę będziemy przedstawiali (…), jak będzie wyglądał taki plan dłuższego postępowania”.

Dodał, że w tym planie będzie również odniesienie do kwestii komunii, wesel i innych tego typu uroczystości. „Zgodnie z tym duchem, który już częściowo mamy, jeśli chodzi o ten limit uprawiania sportu, który już zastosowaliśmy w wysokości 25 osób, więc od takiego limitu na pewno będziemy zaczynali” – podkreślił Niedzielski.

Minister Niedzielski oszalał? „Nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii”

Leave a Reply