W ostrzałach rakietowych Wasylkowa zginęły dwie osoby, trzy zostały ranne

W wyniku poniedziałkowych rosyjskich ostrzałów rakietowych w Wasylkowie pod Kijowem zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne - poinformowała mer tego miasta Natalia Bałasynowycz.

W ostrzałach rakietowych Wasylkowa zginęły dwie osoby, trzy zostały ranne

W wyniku poniedziałkowych rosyjskich ostrzałów rakietowych w Wasylkowie pod Kijowem zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne – poinformowała mer tego miasta Natalia Bałasynowycz.

Rannych przewieziono do szpitala. Mer zaapelowała do mieszkańców o pozostawanie w schronach.

Bałasynowycz poinformowała na Facebooku, że w ostrzale zniszczony został 4-piętrowy budynek, w którym byli ludzie. „To straszne nieszczęście. Po prostu brak mi słów” – powiedziała w nagraniu.

Jak dodała, w sąsiedniej miejscowości Kalinówka w wyniku ostrzału rakietowego zniszczone zostały trzy domy. Na razie nie ma informacji czy są ofiary.

Mer Chersonia: armia rosyjska ustawiła posterunki na wjazdach, ale miasto nie zostało poddane

Armia rosyjska ustawiła posterunki na wjazdach do Chersonia, na południu Ukrainy, ale miasto nie zostało poddane – poinformował we wtorek nad ranem na Facebooku mer Chersonia Ihor Kołychajew.

„Przy wjazdach do Chersonia wojska rosyjskie ustawiły punkty kontrolne. Trudno powiedzieć, jak sytuacja będzie się dalej rozwijać. (…) Chersoń był i pozostaje ukraiński” – zapewnił Kołychajew.

Zaapelował do mieszkańców o zachowanie zimnej krwi.

„Proszę każdego z was o zachowanie spokoju i rozsądku. Nie wychodźcie na zewnątrz podczas godziny policyjnej. Nie wszczynajcie z nikim agresywnych dyskusji i nie prowokujcie wroga do konfliktów. Największą wartością tego miasta jest wasze życie. To nie jest bójka, to wojna. A wojnę wygrywa się rozsądnymi działaniami i opanowaniem. Chersoń przetrwa! Ale dajcie mu na to szansę” – wezwał mer.

Chersoń to około 300-tysięczne miasto położone nad Dnieprem niedaleko jego ujścia do Morza Czarnego.

Leave a Reply