W Izraelu od sierpnia szczepione będą dzieci w wieku 5-11 lat

Od 1 sierpnia w Izraelu zaczną być szczepione dzieci w wieku od 5 do 11 lat zagrożone poważnymi komplikacjami zdrowotnymi w przypadku zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę tamtejsze ministerstwo zdrowia.

W Izraelu od sierpnia szczepione będą dzieci w wieku 5-11 lat

Od 1 sierpnia w Izraelu zaczną być szczepione dzieci w wieku od 5 do 11 lat zagrożone poważnymi komplikacjami zdrowotnymi w przypadku zakażenia koronawirusem – poinformowało w środę tamtejsze ministerstwo zdrowia.

W specjalnym zarządzeniu resort dał zielone światło funduszom ubezpieczeń zdrowotnych na szczepienie dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które są „narażone na duże ryzyko poważnej choroby lub śmierci w wyniku infekcji COVID-19”.

„Jest to specjalne zezwolenie, a każde szczepienie będzie określane indywidualnie dla każdego przypadku” – powiedział rzecznik ministerstwa. „Natomiast szczepienie wszystkich dzieci w wieku od 5 do 11 lat nie jest zalecane na tym etapie” – wyjaśnił.

Wieloukładowy System Zapalny u ponad 2000 dzieci w Indiach. Szczepienia na COVID-19 zbierają żniwo?

Zgodnie z zarządzeniem ministerstwa dzieciom z ciężką przewlekłą chorobą płuc, ciężką immunosupresją, zaburzeniami neurorozwojowymi, niedokrwistością, niewydolnością serca, nadciśnieniem płucnym i ciężką otyłością można będzie podać dawkę 0,1 ml szczepionki Pfizera, trzykrotnie mniejszą niż dawka standardowa.

W obliczu wzrostu liczby zakażeń w ostatnich tygodniach władze Izraela ogłosiły częściowy powrót do zielonych przepustek. Tylko osoby w pełni zaszczepione, wyleczone z Covid-19 lub z ujemnym wynikiem testu PCR z ostatnich 72 godzin będą mogły uczestniczyć w imprezach z udziałem ponad 100 osób.

Zielona przepustka została przywrócona również na imprezach sportowych, w siłowniach, restauracjach, na konferencjach, w miejscach turystycznych i w domach kultury.

Johns Hopkins University potwierdza zerową śmiertelność na COVID-19 wśród niezaszczepionych dzieci! Czy CDC znów manipuluje?

Leave a Reply