W Chersoniu Rosjanie zapowiedzieli mobilizację oraz referendum i spis ludności

Na okupowanym terytorium Chersonia Rosjanie zapowiedzieli mobilizację mężczyzn i planują tzw. „referendum” i „spis ludności” - podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, na który powołuje się Ukrainska Prawda.

Żołnierz, Fot. PAP/Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy
Fot. PAP/Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Na okupowanym terytorium Chersonia Rosjanie zapowiedzieli mobilizację mężczyzn i planują tzw. „referendum” i „spis ludności” – podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, na który powołuje się Ukrainska Prawda.

Na czasowo okupowanym terytorium obwodu chersońskiego samozwańcze władze okupacyjne ogłosiły mobilizację mężczyzn. Ponadto, według dostępnych informacji, na 1 maja w okupowanej przez Rosję części obwodu chersońskiego planowane jest tzw. „referendum”. A w okresie 2-10 maja „spis ludności”.

Jak podała Ukrainska Prawda, w czwartek Rosjanie kontynuowali działania ofensywne we wschodniej strefie operacyjnej w celu ustanowienia pełnej kontroli nad terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego. Jednocześnie trwają ataki rakietowe i bombowe na infrastrukturę wojskową i cywilną na całej Ukrainie. Rosjanie zabraniają przemieszczania się miejscowej ludności w kierunku terytorium kontrolowanego przez Siły Obronne Ukrainy, dostawy pomocy humanitarnej ze strony ukraińskiej są zablokowane.

Leave a Reply