Utwór „Baby shark” bije rekord YouTube, ma 10 miliardów odtworzeń [VIDEO]

„Baby shark doo doo doo doo doo doo” - te nieskomplikowane słowa piosenki dźwięczą w głowie wielu rodziców. Nie da się jednak zaprzeczyć ogromnej popularności piosenki dla dzieci „Baby shark”, której sukces potwierdził jej najnowszy rekord. Ta najpopularniejsza piosenka na platformie YouTube osiągnęła właśnie zadziwiający wynik 10 miliardów odtworzeń.

Utwór „Baby shark” bije rekord YouTube, ma 10 miliardów odtworzeń [VIDEO]

„Baby shark doo doo doo doo doo doo” – te nieskomplikowane słowa piosenki dźwięczą w głowie wielu rodziców. Nie da się jednak zaprzeczyć ogromnej popularności piosenki dla dzieci „Baby shark”, której sukces potwierdził jej najnowszy rekord. Ta najpopularniejsza piosenka na platformie YouTube osiągnęła właśnie zadziwiający wynik 10 miliardów odtworzeń.

Sukces tej dziecięcej piosenki można było przewidzieć już rok temu, gdy w listopadzie 2020 teledysk do piosenki „Baby Shark” osiągnął 7 miliardów wyświetleń i został najpopularniejszym filmem na YouTube, wyprzedzając teledysk do „Despacito” Luisa Fonsiego. Wraz z nadejściem nowego roku utwór może poszczycić się nowym rekordem. Jest jedyną piosenką, która na witrynie osiągnęła wynik ponad 10 miliardów wyświetleń.

Jak przyznał w 2019 roku w rozmowie z CNN dyrektor generalny Pinkfong, Bin Jeong, nikt jednak nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu tego utworu. Pierwotnie został on zaśpiewany przez 10-letnią koreańsko-amerykańską piosenkarkę Hope Segoine i przesłany do YouTube w 2015 roku przez południowokoreańską firmę edukacyjną Pinkfong. W czerwcu 2016 roku Pinkfong wydała drugą wersję zatytułowaną „Baby Shark Dance” – ta wersja trafiła na sam szczyt platformy – w której występuje dwójka dzieci wykonujących wiralowy taniec. Tak chwytliwy, że doczekał się nawet wyzwania „Baby Shark Challenge”.

Leave a Reply