Utrzymuje się długa kolejka tirów do przejścia granicznego w Bobrownikach. Nawet 68 godzin oczekiwania

W sobotę wieczorem kierowcy aut ciężarowych wciąż musieli czekać blisko trzy doby na odprawę na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach (Podlaskie) - wynika z danych służb granicznych. Długa kolejka utrzymuje się od kilku dni.

Utrzymuje się długa kolejka tirów do przejścia granicznego w Bobrownikach. Nawet 68 godzin oczekiwania

W sobotę wieczorem kierowcy aut ciężarowych wciąż musieli czekać blisko trzy doby na odprawę na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach (Podlaskie) – wynika z danych służb granicznych. Długa kolejka utrzymuje się od kilku dni.

W ciągu dnia w sobotę czas oczekiwania skrócił się nawet do ponad 40 godzin, ale wieczorem był taki sam jak rano tego dnia i wynosił 68 godzin. Jak informują służby, czas oczekiwania jest zmienny, bo zależy od tempa odbioru aut przez stronę białoruską.

W sobotę wieczorem w kolejce czeka 1250 tirów, w ciągu dwunastogodzinnej zmiany udało się odprawić na Białoruś 322 aut ciężarowych – podała PAP podlaska Krajowa Administracja Skarbowa.

Kolejka ma 30 km długości – wynika z danych Regionalnego Systemu Ostrzegawczego. W związku z długą kolejką w miejscowości Stacja Waliły od kilku dni obowiązuje strefa buforowa, która ma usprawnić ruch.

W związku z tą sytuacją zarząd powiatu białostockiego – jak poinformował w swoich mediach społecznościowych – „w trybie pilnym dokonał przesunięcia środków na zakup pakietów żywnościowych dla kierowców tirów”. Paczki zostały wręczone w Wigilię, w piątek. Jak podał powiat, wręczono blisko 350 paczek żywnościowych i złożono życzenia świąteczne. „Po ich reakcji widać było, jak bardzo potrzebny był ten drobny gest życzliwości w tym szczególnym dniu wigilijnym” – napisano na profilu powiatu.

Bobrowniki są od 9 listopada jedynym drogowym przejściem granicznym w Podlaskiem obsługującym ruch towarowy. Wtedy z powodu trudnej sytuacji przygranicznej w związku z kryzysem migracyjnym zawieszono do odwołania ruch graniczny w obu kierunkach na sąsiednim przejściu w Kuźnicy.

Leave a Reply