USA: Zdewastowano pomnik księdza Popiełuszki na Greenpoincie

Zdewastowano pomnik księdza Jerzego Popiełuszki na Greenpoincie w Nowym Jorku. Na głowę wyrzeźbionej postaci założono czarny worek, z którego wysypały się śmieci. Konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki podziękował policji za wszczęcie śledztwa ws. "tego przykrego aktu wandalizmu".

Zdewastowano pomnik księdza Jerzego Popiełuszki na Greenpoincie w Nowym Jorku. Na głowę wyrzeźbionej postaci założono czarny worek, z którego wysypały się śmieci. Konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki podziękował policji za wszczęcie śledztwa ws. „tego przykrego aktu wandalizmu”.

„Akt dewastacji pomnika księdza Popiełuszki na Greenpoincie trafił dziś na pierwsze strony gazet w kilku lokalnych mediach” – napisał w czwartek na Twitterze konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki.

Za opisanie sprawy dyplomata podziękował takim mediom jak: News12, New York Daily News, Radio RAMPA, „Nowy Dziennik”. „To edukacyjny moment dla nas wszystkich, by poznać znaczenie symboli, które nas otaczają” – napisał konsul Kubicki.

USA: BLM zaatakowało restaurację w Kentucky. Uspokoili się gdy jeden z gości wyjął broń

Wydział ds. przestępstw z nienawiści nowojorskiej policji poinformował na Twitterze, że prowadzi „intensywne śledztwo w sprawie wandalizmu pomnika Jerzego Popiełuszki, polskiego księdza zamordowanego w 1984 roku za działalność w Solidarności”. „Jesteśmy świadomi znaczenia, jakie ma to dla lokalnej Polonii” – napisano.

Za wszczęcie dochodzenia w sprawie „tego przykrego aktu wandalizmu” podziękował konsul Kubicki. „Pomnik Popiełuszki na Greenpoincie jest ważnym punktem orientacyjnym dla polskiej społeczności w Nowym Jorku, mieście stojącym na straży tolerancji i wolności. Ksiądz Popiełuszko walczył o te wartości przez całe swoje życie” – napisał na Twitterze polski dyplomata.

Floryda: Gubernator DeSantis jednym podpisem zaorał pandemię COVID-19

Leave a Reply