USA: W ramach „wyzwania” Alexa kazała 10-latce dotknąć monetą wystających z gniazdka widełek ładowarki

W ramach popularnego w mediach społecznościowych wyzwania Alexa, inteligentna asystentka głosowa wyprodukowana przez koncern Amazon, kazała 10-letniej dziewczynce dotknąć monetą widełek ładowarki do połowy włożonej do gniazdka - podała stacja CNN.

USA: W ramach

W ramach popularnego w mediach społecznościowych wyzwania Alexa, inteligentna asystentka głosowa wyprodukowana przez koncern Amazon, kazała 10-letniej dziewczynce dotknąć monetą widełek ładowarki do połowy włożonej do gniazdka – podała stacja CNN.

Matka dziecka Kristin Livdahl zamieściła na Twitterze dokładną odpowiedź Alexy na prośbę dziecka o wyzwanie: „Znalazłam coś w sieci (…) Wyzwanie jest proste: włóż ładowarkę telefonu do gniazdka do połowy, a potem dotknij monetą widoczne widełki”.

Amazon zapewnił w wydanym oświadczeniu, że naprawił już błąd w działaniu systemu. Zapewnił, że „Alexa jest zaprojektowana tak, aby dostarczać precyzyjne, właściwe i pomocne informacje klientowi”.

Trend w mediach społecznościowych, znany jako wyzwanie z monetą, pojawił się na platformie TikTok w 2020 roku. Wielokrotnie ostrzegano, że jest niebezpieczny.

Leave a Reply