USA: Twitter zawiesił konto republikańskiej polityk za wpisy o COVID-19

Twitter zakomunikował, że "trwale zawiesił" osobiste konto republikańskiej deputowanej do Izby Reprezentantów Marjorie Taylor Greene za "wielokrotne pogwałcenie obowiązujących zasad" polegających na rzekomym rozsiewaniu fałszywych informacji o szczepieniach przeciwko koronawirusowi.

USA: Twitter zawiesił konto republikańskiej polityk za wpisy o COVID-19

Twitter zakomunikował, że “trwale zawiesił” osobiste konto republikańskiej deputowanej do Izby Reprezentantów Marjorie Taylor Greene za “wielokrotne pogwałcenie obowiązujących zasad” polegających na rzekomym rozsiewaniu fałszywych informacji o szczepieniach przeciwko koronawirusowi.

Taylor, zdecydowana przeciwniczka przymusu szczepień przeciwko Covid-19, oświadczyła, że decyzja ta dowodzi, iż Twitter “jest wrogiem Ameryki”.

W swym ostatnim wpisie z ub. soboty Taylor informowała o skrajnie dużej ilości zgonów w USA po przyjęciu szczepionki na Covid-19″. Polityk twierdziła, że opierała się na rządowej bazie danych Vaccine Adverse Event Reporting System.

Taylor zamieszczała w mediach społecznościowych wpisy, w których m. in. popierała twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o spisku

Twitter, który już przeszłości czterokrotnie zawieszał konto republikanki, oświadczył, że “rozsiewanie fałszywych informacji o szczepieniach narusza obowiązujące jego użytkowników zasady”.

Wcześniej Taylor zamieszczała w mediach społecznościowych wpisy, w których m. in. popierała twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o spisku i “skradzionych wyborach” w 2020 r.

Działalność Taylor wywołała nawet sprzeciwy w samej Partii Republikańskej, której przywódca w Senacie Mitch McConnell określił jej teorie jako “obłędne kłamstwa”.

Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów pozbawiła Taylor członkostwa w dwóch komisjach – ds. oświaty i pracy oraz budżetowej.

Tak wygląda amerykańska “wolność słowa” w czasach rządów komunistów Joe Bidena i Kamili Harris.

Leave a Reply