USA: Twitter usunął wpis głównego doradcy Białego Domu ds. COVID-19, który twierdzi, że maski nie działają

Twitter usunął tweeta od czołowego doradcy Białego Domu ds. koronawirusa, dr. Scotta Atlasa, za kwestionowanie skuteczności masek w walce z COVID-19.

Twitter usunął tweeta od czołowego doradcy Białego Domu ds. koronawirusa, dr. Scotta Atlasa, za kwestionowanie skuteczności masek w walce z COVID-19.

Tweet Atlasa brzmiał: „Maski działają? NIE” i poprzedził kilka innych, które kwestionowały stosowanie zakrywania twarzy w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Atlas użył również przykładów, w których powiedział, że „sprawy eksplodowały nawet dzięki mandatom”, w tym Los Angeles, Miami, Hawaje, Alabama, Francja, Filipiny, Wielka Brytania, Hiszpania i Izrael.

W oświadczeniu dla Hill, Twitter powiedział, że tweet lekarza „naruszył naszą Politykę dotyczącą wprowadzających w błąd informacji dotyczących COVID-19”, która „zakazuje udostępniania fałszywych lub wprowadzających w błąd treści związanych z COVID-19, które mogą prowadzić do szkód”.

Doradca ds. Koronawirusa Białego Domu dodał do swojego tweeta, mówiąc: „Oznacza to, że właściwą polityką jest wytyczna @realDonaldTrump: używaj masek zgodnie z ich przeznaczeniem – będąc blisko innych, szczególnie narażonych na ryzyko. W innych przypadkach zachowaj dystans społeczny. Brak powszechnych mandatów. #CommonSense” – napisał Atlas.

Tweet Scotta Atlasa glownego doradcy Bialego Domu ds. COVID 19
Tweet Scotta Atlasa, głównego doradcy Bialego Domu ds. COVID-19

Usunięcie tweeta Atlasa jest najnowszym z serii działań, które firma podjęła w celu usunięcia lub oznaczenia postów członków administracji Trumpa, w tym samego prezydenta, które według niej są mylące lub fałszywe. Pod ostrzałem mediów społecznościowych jest nie tylko rząd prezydenta USA, ale wszyscy, którzy głoszą odmienną od głównego nurtu opinię na temat COVID-19.

Zgłaszanie lub usuwanie tweetów, lub innych postów w mediach społecznościowych wzbudziło wzmożoną reakcje konserwatystów, odkąd zarówno Twitter, jak i Facebook podjęły w zeszłym tygodniu działania mające na celu powstrzymanie artykułu w New York Post skupionego wokół Huntera Bidena – z prawnikami GOP zarówno Izba Reprezentantów, jak Senat potępiają ten ruch jako cenzurę i wzywają obie firmy do złożenia wyjaśnień przed Kongresem.

Usunięcie tweeta Atlasa z Twittera również nie jest pierwszym przypadkiem, gdy lekarz ma problem z technologicznymi gigantami.

We wrześniu film Atlasa kwestionujący potrzebę wprowadzenia uniwersalnych środków dystansowania społecznego został usunięty z YouTube za naruszenie standardów społeczności.

Atlas, który popiera pełne otwarcie gospodarki, nakręcił dogłębny wywiad z Hoover Institution, w którym omówił możliwość dopuszczenia naturalnej odporności do kontrolowania wirusa.

Atlas zaatakował ogromną platformę podczas wywiadu z Tuckerem Carlsonem z Fox News, mówiąc, że YouTube „cenzuruje naukę”.

„To katastrofa” – powiedział Atlas. – „Widzieliśmy już prawie cenzurę w dziennikarstwie. Kiedy zaczynasz cenzurować naukę, usuwasz fakty, usuwasz podstawowy sposób, w jaki decydujemy, co jest prawdą, a co nie. To zostało zrobione. Myślę o przypadkach historycznych w różnych krajach i wiesz, balansujemy na krawędzi tego, co dzieje się w krajach trzeciego świata” – powiedział Atlas.

Atlas stał się jednym z najbardziej kontrowersyjnych członków grupy zadaniowej Białego Domu ds. koronawirusa i często spierał się z dr Anthonym Fauci, innym członkiem grupy zadaniowej i dyrektorem National Institute of Allergy and Infectious Diseases, w wielu kwestiach związanych z do pandemii.

Leave a Reply