USA: Republikański senator zaapelował do Rosjan, by zabili Putina

Jedyny sposób, aby zakończyć wojnę, to by ktoś w Rosji wyeliminował Putina - powiedział republikański senator Lindsey Graham, komentując inwazję na Ukrainę i walki wokół elektrowni atomowej w Zaporożu. Jak stwierdził, zabójca Putina wyświadczyłby Rosji i światu przysługę.

USA: Republikański senator zaapelował do Rosjan, by zabili Putina

Jedyny sposób, aby zakończyć wojnę, to by ktoś w Rosji wyeliminował Putina – powiedział republikański senator Lindsey Graham, komentując inwazję na Ukrainę i walki wokół elektrowni atomowej w Zaporożu. Jak stwierdził, zabójca Putina wyświadczyłby Rosji i światu przysługę.

„Czy jest w Rosji Brutus? Czy jest w rosyjskim wojsku bardziej skuteczny pułkownik Stauffenberg? Jedyny sposób, w jaki to się skończy, to jeśli ktoś w Rosji zdejmie tego gościa. Zrobiłby swojemu krajowi – i światu – wielką przysługę” – napisał senator na Twitterze.

Dodał, że zrobić to mogą tylko Rosjanie i jeśli nie chcą „żyć w mroku przez resztę swego życia, odizolowani od świata w strasznej biedzie” muszą „stanąć na wysokości zadania”.

Wcześniej te same słowa Republikanin wypowiedział w rozmowie z telewizją Fox News.

Graham jest jednym z najbardziej wpływowych senatorów w swojej partii i znany jest jako „jastrząb” w kwestiach polityki zagranicznej. Do niedawna był szefem komisji sprawiedliwości w Senacie, a w 2016 nieskutecznie ubiegał się o republikańską nominację w wyborach na prezydenta.

Leave a Reply