USA: Pułkownik pozbawiony dowództwa po krytyce wpływu marksizmu w armii

Pułkownik Matthew Lohmeier został pozbawiony dowództwa nad swoją jednostką wojskową po tym, jak ostrzegał przed rozprzestrzenianiem się „krytycznej teorii rasy zakorzenionej w marksizmie” – donosi portal dorzeczy.pl.

Pułkownik Matthew Lohmeier został pozbawiony dowództwa nad swoją jednostką wojskową po tym, jak ostrzegał przed rozprzestrzenianiem się „krytycznej teorii rasy zakorzenionej w marksizmie” – donosi portal dorzeczy.pl.

Dymisja to efekt występu Lohmeiera w konserwatywnym podcaście, gdzie wojskowy opowiadał o swojej najnowszej książce „Irresistible Revolution: Marxism’s Goal of Conquest & the Unmaking of the American Military”. Podczas programu pułkownik skrytykował obecną sytuację w amerykańskiej armii, w której ma szerzyć się, wywodząca się z marksizmu, „krytyczna teoria rasy”.

Na jego słowa szybko zareagowało Dowództwo Operacji Sił Kosmicznych Armii Stanów Zjednoczonych. Generał porucznik Stephen Whiting usunął pułkownika Lohmeiera z dowództwa 11. Eskadry Ostrzegania Przestrzeni Kosmicznej w Bazie Sił Powietrznych Buckley w Kolorado z powodu „utraty zaufania i pewności, co do zdolności dowodzenia”.

– Decyzja ta została podjęta w oparciu o publiczne komentarze podpułkownika Lohmeiera w niedawnym podcastie. Generał broni Whiting zainicjował dochodzenie kierowane przez dowództwo (CDI) w sprawie tego, czy komentarze te stanowiły zabronioną partyzancką działalność polityczną – powiedział CNN jeden z urzędników Departamentu Obrony.

W USA umiera wolność. 63 procent Amerykanów popiera komunistę Joe Bidena

Słowa pułkownika
Lohmeier w ostrych słowach skrytykował działania zmierzające do promowania w wojsku „różnorodności i integracji”.

– Od kiedy około 10 miesięcy temu objąłem dowództwo, zobaczyłem to, co uważam za zasadniczo niezgodne i konkurujące ze sobą narracje o tym, czym była, jest i powinna być Ameryka – mówił wojskowy podczas występu w podcaście.

Lohmeier szczególnie mocno skrytykował lewicowy „Projekt 1619”, który ukazuje rzekome historyczne spojrzenie na to, jak niewolnictwo ukształtowało amerykańskie instytucje. Pułkownik określił go jako „antyamerykański”.

– Jeśli nie chcesz się z tym godzić, to zaczynasz być oznaczany różnymi etykietkami, w tym tymi określającymi ciebie jako rasistę – stwierdził. Dodał również, że w jego byłej jednostce wpaja się żołnierzom, „że w czasie, gdy kraj przyjmował konstytucję, skodyfikowano również przepis o „supremacji białych” jako obowiązujące prawo”.

Leave a Reply