USA: Nauczyciel w areszcie za zaszczepienie ucznia bez zgody rodziców. Grożą mu 4 lata [VIDEO]

Nauczyciel w nowojorskiej szkole bez formalnych kwalifikacji medycznych został aresztowany za rzekome podanie uczniowi szczepionki przeciw COVID-19

USA: Nauczyciel w areszcie za zaszczepienie ucznia bez zgody rodziców. Grożą mu 4 lata.

Nauczyciel w nowojorskiej szkole bez formalnych kwalifikacji medycznych został aresztowany za rzekome podanie uczniowi szczepionki przeciw COVID-19

122584212 screenshot2022 01 04at5.28.56pm

Policja twierdzi, że Laura Russo podała dawkę w swoim domu, mimo że nie miała prawnego upoważnienia do zastrzyków ani zgody rodziców chłopca.

54-letnia Russo, która uczy biologii, została przetrzymywana w sylwestra i może zostać skazana na cztery lata więzienia.


17-letni chłopiec podobno chciał szczepionki.

Zastrzyki mogą być niebezpieczne, jeśli są podawane nieprawidłowo. Lekarze i licencjonowani pracownicy medyczni muszą sprawdzić, czy szczepionka nie jest sfałszowana lub przeterminowana. Pacjentów należy również zapytać o ich historię medyczną i monitorować ich reakcję po szczepieniu.

UK: Niezaszczepiony doktor zakwestionował przymusowe szczepienia!

 

Policja twierdzi, że nie jest jasne, w jaki sposób pani Russo uzyskała rzekomą szczepionkę Covid ani jaka to marka. Obecnie szczepionka Pfizer-BioNTech jest jedyną dopuszczoną dla Amerykanów poniżej 18 roku życia.

Nagranie wideo z incydentu na Long Island wydaje się pokazywać panią Russo mówiącą nastolatkowi: „Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze”.

„Proszę bardzo. Szczepionka w domu” – mówi.

Urzędnicy twierdzą, że rodzice chłopca zadzwonili na policję w Nassau po jego powrocie do domu i powiedzieli im, co się stało.

„Dostała szczepionkę” – powiedział komisarz policji w Nassau Patrick Ryder. – To wciąż jest przedmiotem dochodzenia, skąd nauczycielka to dostała.

Kurator Herricks High School, w której pracowała pani Russo, powiedział w oświadczeniu, że nauczyciel „jest pracownikiem okręgowym, który został usunięty z klasy i przeniesiony w oczekiwaniu na wynik śledztwa”, donosi CBS News, partner BBC. w Stanach Zjednoczonych.

Pani Russo została oskarżona o nielegalne wykonywanie zawodu za co grozi jej do czterech lat więzienia.

Rozprawę sądową wyznaczono na 21 stycznia.

 

Leave a Reply