USA: Mężczyzna upadł i zmarł 25 minut po podaniu szczepionki przeciw COVID-19

Mężczyzna po siedemdziesiątce upadł i zmarł 25 minut po podaniu szczepionki przeciw COVID-19 w Nowym Jorku.

Mężczyzna po siedemdziesiątce upadł i zmarł 25 minut po podaniu szczepionki przeciw COVID-19 w Nowym Jorku.

Mężczyzna podobno upadł, opuszczając centrum kongresowe Jacoba Javitsa na Manhattanie w niedzielę, zaledwie 25 minut po otrzymaniu zastrzyku.

Nie ma jeszcze żadnych dowodów łączących jego śmierć ze szczepionką – donosi MailOnline.

Ochrona na miejscu i ratownicy ruszyli mu z pomocą, ale mężczyzna – którego nazwiska jeszcze nie wymieniono – został wkrótce uznany w miejscowym szpitalu za zmarłego.

Komisarz ds. Zdrowia w stanie Nowy Jork, dr Howard Zucker, powiedział w oświadczeniu, że obecnie nie jest jasne, czy śmierć mężczyzny ma związek ze szczepieniem. Prowadzone jest teraz dochodzenie w sprawie jego śmierci.

Niepożądane reakcje na szczepionkę są dosyć częste, część z nich wiąże się z reakcją alergiczną znaną jako anafilaksja.

„Wstępne oznaki wskazują, że mężczyzna nie miał żadnej reakcji alergicznej na szczepionkę” – powiedział dr Zucker w swoim oświadczeniu.

Mężczyzna nagle stracił przytomność po obowiązkowym 15-minutowym okresie obserwacji, podczas którego „nie wykazywał reakcji niepożądanych ani niepokojących”.

Dr Zucker powiedział, że pacjent został zabrany do szpitala tuż przed 11:00 w niedzielę, gdzie zmarł wkrótce po przybyciu.

Nie jest jasne, jaki rodzaj szczepionki Covid-19 otrzymał mężczyzna.

Dr Zucker podkreślił, że on i inni eksperci ds. zdrowia publicznego uważają, że szczepionka „jest bezpieczna, a wraz z ciągłą czujnością, w tym noszeniem maski i zachowaniem dystansu społecznego, zakończy tę pandemię”.

W tym miejscu należy przypomnieć opinie odmienne do tej, którą przedstawia dr Zucker z Nowego Jorku. Na całym świecie eksperci apelują o wstrzymanie szczepień przynajmniej do czasu ich dokładnego przebadania. Pisaliśmy na naszym portalu o przypadkach powikłań i zgonów m.in. w Chinach, USA, Norwegii i Niemczech, ale także w Wielkiej Brytanii, gdzie po szczepieniu zmarło ponad 200 osób, natomiast w Polsce odnotowano ponad 1500 przypadków powikłań poszczepiennych i ich liczba nieustannie rośnie.

Leave a Reply