USA: Małpa zadzwoniła na numer alarmowy policji

Funkcjonariusze policji w kalifornijskim hrabstwie San Luis Obispo ruszyli na pomoc kiedy otrzymali wiadomość, że ktoś z organizacji ekologicznej Conservation Ambassadors zadzwonił pod numer alarmowy 911. Okazało się, że była to... małpka kapucynka.

Małpa, Fot. Pixabay (grafika ilustracyjna)
Małpa, Fot. Pixabay (grafika ilustracyjna)

Funkcjonariusze policji w kalifornijskim hrabstwie San Luis Obispo ruszyli na pomoc kiedy otrzymali wiadomość, że ktoś z organizacji ekologicznej Conservation Ambassadors zadzwonił pod numer alarmowy 911. Okazało się, że była to… małpka kapucynka.

Ponieważ połączenie zostało przerwane dyspozytorzy usiłowali się tam bezskutecznie dodzwonić. Zaalarmowane biuro szeryfa wysłało pod wskazany adres swoich funkcjonariuszy.

Jak podała w niedzielę telewizja CNN okazało się że żaden z pracowników Conservation Ambassadors nie dzwonił pod numer 911.

“Wtedy wszyscy zdali sobie sprawę, że to musiała być małpka kapucynka, o imieniu Route, która wydostała się z klatki” – napisało na Facebooku biuro szeryfa. Zdaniem personelu organizacji Route musiała przypadkowo znaleźć telefon komórkowy.

https://www.facebook.com/photo?fbid=435204185297189&set=a.222776576539952

“Powiedziano nam, że małpki kapucynki są bardzo ciekawe, chwytają wszystko. Route zaczęła po prostu naciskać guziki telefonu” – wyjaśniło biuro szeryfa.

Pracownicy Conservation Ambassadors ostrzegli, że ludzie nie powinni trzymać kapucynek jako zwierząt domowych. “Są tak dociekliwe, że nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć” – tłumaczyli.

Leave a Reply