USA: Komunista Joe Biden chce ograniczenia dostępu do broni

Po strzelaninie w supermarkecie w stanie Kolorado, gdzie zginęło 10 osób, prezydent USA Joe Biden wezwał Kongres do natychmiastowego przegłosowania prawa, które ograniczy dostęp do broni palnej w Stanach Zjednoczonych. - Nie potrzebuję czekać kolejnej minuty, kolejnej godziny, by podjąć zdroworozsądkowe działania, które ocalą życia - oświadczył Biden.

Po strzelaninie w supermarkecie w stanie Kolorado, gdzie zginęło 10 osób, prezydent USA Joe Biden wezwał Kongres do natychmiastowego przegłosowania prawa, które ograniczy dostęp do broni palnej w Stanach Zjednoczonych. – Nie potrzebuję czekać kolejnej minuty, kolejnej godziny, by podjąć zdroworozsądkowe działania, które ocalą życia – oświadczył Biden.

W poniedziałek w supermarkecie w Boulder w Kolorado doszło do strzelaniny, w której zginęło 10 osób. Sprawcą był 21-latek.  Agent FBI Michael Schneider poinformował na wtorkowej konferencji prasowej, że jest za wcześnie, by określić motywy działania mężczyzny. Wyjaśnienie ich jest celem trwającego śledztwa.

Zatrzymany przez służby Ahmad Al Aliwi Alissa został postrzelony w nogę, jego stan określono jako stabilny. Wiadomo o nim, że mieszkał w Arvadzie na przedmieściach Denver. Urodził się w Syrii, ale od trzeciego roku życia mieszka w USA. Przeszukując jego mieszkanie służby odnalazły broń. Młody mężczyzna prawdopodobnie działał sam.

Bazując na informacjach z profilu na Facebooku, media w USA podają, że Alissa interesował się zapasami i kickboxingiem. Publikował religijne muzułmańskie wpisy. W 2019 roku zamieścił post: “Potrzebuję dziewczyny”. Nieoficjalnie był studentem inżynierii komputerowej.

Jego starszy brat twierdzi, że Alissa jest chory psychicznie oraz aspołeczny. “Gdy z moją siostrą jadł obiad w restauracji, to powiedział: +Ludzie są na parkingu, oni mnie szukają+. Siostra wyszła na zewnątrz, a tam nikogo nie było. Nie wiedzieliśmy, co dzieje się w jego głowie” – tłumaczy portalowi Daily Beast.

W związku ze strzelaniną postawiono mu zarzuty 10 morderstw pierwszego stopnia. Najmłodsza ofiara miała 20 lat, a najstarsza 65.

Biden: to ocali ludzkie istnienia

W związku ze strzelaniną w Kolorado prezydent USA Joe Biden wezwał we wtorek Kongres do natychmiastowego przegłosowania prawa, które ograniczy dostęp do broni palnej w Stanach Zjednoczonych. “Nie potrzebuję czekać kolejnej minuty, kolejnej godziny, by podjąć zdroworozsądkowe działania, które ocalą życia” – oświadczył Biden w Białym Domu.

Prezydent USA wezwał Senat do “natychmiastowego przyjęcia” ustaw likwidujących luki prawne, które pozwalają ominąć przepisy ograniczające dostęp do broni. “To nie jest i nie powinna być sprawa partyjna. To sprawa dotycząca Ameryki. To ocali ludzkie istnienia” – argumentował.

Biden zapewnił, że wraz z małżonką Jill jest zdruzgotany poniedziałkową tragedią w miejscowości Boulder. Przekazał kondolencje rodzinie bohaterskiego policjanta Erica Talleyowi, który w trakcie służby został zastrzelony.

Na budynkach federalnych w USA do sobotniego zmierzchu flagi będą opuszczone do połowy masztu. Na ten moment w sprawie strzelaniny “pozostaje wiele niewiadomych” – przyznał Biden.

“Nie czuję się już nigdzie bezpiecznie”

Spokojna lokalna społeczność położonego u podnóża Gór Skalistych Boulder jest wstrząśnięta poniedziałkową tragedią. “Rzuciłem zakupy na półkę i uciekałem, by przeżyć” – powiedział stacji CNN świadek strzelaniny Ryan Borowski. “Prawie zostałem zabity w trakcie kupowania napoju oraz czipsów” – przyznał. Pytany, czy kiedykolwiek wyobrażał sobie, że znajdzie się w takiej sytuacji odparł: “Boulder to bańka, i ta bańka prysła. Nie czuję się już nigdzie bezpiecznie”.

“Pęka mi dziś serce” – powiedział na konferencji gubernator Kolorado Jared Polis. “Nie tylko straciliśmy 10 ludzkich istnień, to prawdziwy horror dla nas wszystkich” – stwierdził.

Tragedia w Boulder była drugą strzelaniną, która wstrząsnęła USA w ciągu zaledwie tygodnia. 16 marca, w trzech różnych miejscach aglomeracji Atlanty (stan Georgia) zginęło osiem osób, w tym sześć kobiet pochodzenia azjatyckiego. Oskarżonym o zabójstwa jest także młody mężczyzna – 21-latek.

Ostatni raz do tak tragicznej w skutkach strzelaniny w Kolorado doszło w 2012 roku w mieście Aurora w zespole miejskim Denver. Na filmie z serii o Batmanie James E. Holmes zastrzelił 12 osób, a ranił blisko 60.

Jeden z ostatnich krajów, w którym wolni ludzie wciąż mają prawo do swobodnego doboru narzędzi obrony już niedługo może rozbroić mieszkańców, nie zważając na konsekwencje…

Leave a Reply